با ما تماس بگیرید:

کلینیک سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴ 

  کلینیک جردن ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ 

هدف از کربوکسی تراپی چیست؟


‎داشتن چهره ای جوان ، پوستی روشن و عاری از چروکهای ریزو لک های پوستی ، خواسته همه انسانهاست . کربوکسی تراپی روشی درمانی است که در جهت جوانسازی پوست استفاده میشود. این روش توسط فرانسوی ها ابداع شده وسالهاست در مراکز اسپا در اروپا استفاده میگردد. درایران استفاده از این روش بتازگی رواج پیدا کرده ومورد توجه قرار گرفته است. روش کربوکسی تراپی به اینصورت است که دی اکسیدکربن زیر پوست به صورت نقطه به نقطه تزریق میگردد و بدن برای جذب دی اکسید کربن در محل گردش خون ناحیه تزریق شده را بیشتر کرده و ایجاد مویرگهایی ظریف تغذیه پوست را مضاعف کرده و باعث ترمیم محل تزریق شده میگردد. از مزایای این روش بی عارضه بودن و بی درد بودن آن است به این صورت که از طریق بی حسی موضعی قابل انجام است . هیچ آثاری از انجام آن در بدن یا صورت فرد به جا نخواهد ماند .

نظر دکتر نجف بیگی در مورد کربوکسی تراپی:‎از موارد استفاده این روش برطرف کردن تیرگی زیر چشم است که با تحریک پوست باعث افزایش گردش خون محل گردیده و مواد مغذی پوست با افزایش مویرگهای زیر پوستی منجر به برطرف شدن تیرگی دور چشم میگردد. مورد دیگر استفاده کربوکسی تراپی ، برطرف کردن چروکهای ظریف و سطحی پوست میباشد که تحریک کلاژن سازی پوست رانیز بدنبال دارد. از کاربرد های دیگر کربوکس تراپی میتوان به بهبود ترکهای ناشی از افزایش وکاهش وزن یا بارداری اشاره کرد. دقت کنید که این روش در عین سادگی نیاز به تخصص تجربه و تبحر پزشک دارد وانجام اینکارتوسط پزشکان غیر متخصص میتواند عوارض جبران ناپذیری را بدنبال داشته باشد.

حواسمان به شما هست


پشیبانی واتس آپ سعادت آباد

پشیبانی واتس آپ سعادت آباد

پشیبانی واتس آپ جردن

پشیبانی واتس آپ جردن

پشتیبانی تلفنی سعادت آباد

پشتیبانی تلفنی سعادت آباد

پشتیبانی تلفنی جردن

پشتیبانی تلفنی جردن

هماهنگی جلسه حضوری سعادت آباد

هماهنگی جلسه حضوری سعادت آباد

هماهنگی جلسه حضوری جردن

هماهنگی جلسه حضوری جردن

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


تلگرام

تلگرام

ویدئو

ویدئو

اینستاگرام

اینستاگرام

با ما تماس بگیرید:

کلینیک سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴ 

  کلینیک جردن ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ 

به منظور هماهنگی جهت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید


 
 

کربوکسی تراپی: از این درمان می توان برای از بین بردن حلقه های تیره زیر چشم  و رفع تیرگی مناطق دیگر استفاده کرد. در این روش با استفاده از دستگاه های مخصوص، گردش خون را در اطراف منطقه تیره بیشتر می کنند. این روش کاملا بدون درد و بی خطر است.

کربوکسی تراپی

کربوکسی(CARBOXY THERAPY) در واقع همان  گاز دی اکسید کربن (  (می­باشد و در کربوکسی تراپی گازدی اکسید کربن زیر پوست تزریق می ­شود. جریان خون در منطقه ی کربوکسی تراپی افزایش می یابد.  با افزایش گردش خون مواد مغذی به این منطقه می شود و ترمیم سلولی اتفاق می افتد.

از این تکنیک به منظور جوانسازی، ترمیم تیره گی و گودی پای چشم ،کاستن از چروک ها و ترک های پوستی نواحی صورت، بازو، گردن ، باسن، پاها و کاهش سلول های چربی یا سلولیت ها مورد استفاده قرار می­گیرد.

این روش اولین بار  در سال۱۹۳۰ در فرانسه مورد استفاده قرار گرفت. کربوکسی تراپی توسط اداره غذا  و داروی ایالت متحده آمریکا (FDA)مورد تأیید قرار گرفته است.

در سال ۲۰۱۶ این روش روی افراد چاق با چاقی درجه ۳ مورد تحقیق قرار گرفت که حاصل نتیجه آزمایش روی این افراد کاهش میزان سلولیت درجه ۳ در این افراد به درجه ۲ رسیده بود.

این روش هیچگونه عوارض جانبی برای فرد تحت درمان این روش وجود ندارد.  روش درمانی سریع ، زود بازده ، بصورت سرپایی ، بدون جراحی و بخیه می­باشد.

اغلب پزشکان استفاده از این روش را نسبت به استفاده ی روشهای تهاجمی مانند لیپوساکشن ترجیح می­دهند.

میزان دوره ی درمان در هر ناحیه بستگی به ناحیه ­ی تراپی متفاوت است . که بستگی به نظر پزشک متخصص این مدت زمان تعیین می­گردد.

کرپوکسی تراپی توسط سوزنهای بسیار ریز ، در ناحیه ی مورد نظر زیر پوست تزریق میگردد.

 

از درمان کربوکسی تراپی در تمام نقاط بدن برای موارد ذیل می­توان استفاده کرد:

 • تیرگی دور چشم
 • درمان سلولیت (درمان چاقی های موضعی ناحیه ی بازو، شکم ، باسن، ران )
 • درمان اسکارهای ناشی از جای جراحی، بخیه و جای جوش و آکنه
 • درمان چین و چروک
 • درمان شل شدن و افتادگی پوست
 • زخم های عروقی
 • بیماری های ایسکمیک اندام تحتانی
 • برطرف کردن خطوط ریز دور دهان و خط خنده
 • درمان ریزش مو
 • جوانسازی پشت دست، دکلته، گردن
 • استفاده در جوانسازی واژن
 • از بین بردن تیرگی ناحیه ی تناسلی و کشاله­ ی ران
 • بازسازی و جوانسازی بافت ناحیه ی تناسلی خارجی و لابیا با بهبود خونرسانی
 • درمان بی­اختیاری ادرار ناشی از استرس
 • کاهش درد و اسپاسم عضله در پزشکی ورزشی

 

نتایج و تغییرات  کربوکسی تراپی در قسمتهای مختلف بدن به وضوح قابل مشاهده است.

 

عملکرد کربوکسی تراپی در ناحیه­ی زیر چشم و رفع تیرگی:

 

رنگدانه های قهوه ای ، تیره رنگ در زیر چشم بیمار در پلک پایین مشهود است که سبب بوجود آمدن ظاهری خسته در فرد میشود. در روش کربوکسی تراپی با تزریق   ، باعث افزایش عروق خونی جدید و افزایش سطح عوامل رشد می­شود. باعث افزایش جریان خون ، اکسیژن و مواد مغذی در پوست می­شود و تولید کلاژن سازی در پوست را شامل می­گردد که باعث بهبود می­گردد.

 

کربوکسی تراپی ناحیه ی شکم و درمان سلولیت و رفع چاقی موضعی:

 

سلولیت یک اختلال است که در زنان بالغ بوجود می­آید و علیرغم اینکه عارضه ای ندارد موجب نارضایتی زیاد در فرد و تأثیر منفی در روند زندگی فرد دارد.

در کربوکسی تراپی ناحیه ­ی دور شکم و نواحی دیگر مانند ران، بازو برای کاهش سلولیت و چربی بعد از تزریق گازی دی اکسیدکربن ( ) ، به دلیل افزایش دما ( به طور متوسط به میزان ۳٫۴۸ درجه سلیوس) و جریان خون بر روی سلولیت نواحی تزریق شده تأثیر به سزایی دارد. علاوه بر کاهش میزان سلولیت باعث افزایش کلاژن سازی و جوانسازی و سفت شدن  پوست می­شود.

 

میزان جلسات درمان در کربوکسی تراپی:

میزان تعداد جلسات بستگی به ناحیه ­ی تحت درمان و نظر پزشک معالج دارد . اما بطور کلی بین ۶ تا ۸ جلسه با فاصله ی زمانی ۲ هفته نیاز است . البته بستگی به نظر پزشک معالج و ناحیه ی تحت درمان دارد که ممکن است متغیر باشد.

 

عوارض کربوکسی تراپی:

هیچ گونه عارضه­ی جانبی ندارد، اما بعد از تزریق امکان  قرمزی خفیف ، اندکی درد با کبودی ناچیز وجود دارد. که جای هیچگونه نگرانی وجود نداشته بعد از مدت کوتاهی بطور کامل برطرف خواهد شد.

 

اقدامات بعد ار انجام کربوکسی تراپی:

این اقدامات بستگی به ناحیه ی کربوکسی تراپی با توجه به نظر پزشک معالج باید صورت پذیرد ولی بطور کلی بهتر است تا ۲۴ ساعت از هرگونه شنا کردن، جکوزی، سونا خودداری و تا چند ساعت هم  از استحمام خودداری گردد.