پیکرتراشی
انواع روش های لاغری ، از کالری سوزی تا جراحی
مرداد ۲۴, ۱۳۹۸
جراحی پلک
نکاتی در مورد بلفاروپلاستی ، عمل زیبایی پلک
مرداد ۲۷, ۱۳۹۸

پروتز سینه

پروتز سینه

پروتز سینه

امروزه پروتز سینه یکی از پر طرفدارترین عمل های جراحی زیبایی است. از پروتز برای ایجاد سینه های بزرگ تر، حجیم تر و یا برای جایگزینی حجم از دست رفته در حین شیردهی، بارداری، کاهش وزن یا عواملی مثل سرطان استفاده کرد.

برای حجم دهی سینه می توان از ۲ روش استفاده کرد: پروتز و تزریق چربی.

حجم دهی سینه با تزریق چربی

د ر روش حجم دهی با تزریق چربی، ابتدا به وسیله لیپوماتیک چربی های مورد نیاز از نقاط مختلف بدن تخلیه می شود که این تخلیه سازی چربی ها باعث خوش فرم شدن بقیه ی نقاط هم می شود. بافت های چربی قبل از تزریق مورد آماده سازی قرار می گیرند.

این روش بیشتر برای افرادی مناسب است که تمایلی برای جراحی ندارند و چون چربی از بافت های خود فرد گرفته می شود عوارض پایین تری دارد. نقاطی که چربی از آن وارد بدن می شود کوچک بوده و به مرور زمان بین می روند.

نمی توان گفت که این چربی ها به صورت دائمی می مانند چون امکان دارد تا سی درصد از حجم چربی کاسته شود. بیشتر خانم ها بعد از یکبار تزریق از حجم سینه خود رضایت دارند ولی می توان تزریق را برای بار دوم تمدید کرد، نتیجه تزریق دوم بهتر از بار اول چون زیر بنای مناسب تری دارد.

برای گرفتن نتیجه ی بهتر مراجعه به پزشک جراح متخصص بسیار مهم است.

حجم دهی سینه با پروتز

در حجم دهی با روش پروتز از دو مدل پروتز استفاده  می شود پروتز های گرد و پروتز های آنتومی(اشکی)

برای جای گزاری پروتز ها ابتدا فرد بیهوشی کامل می شود و برش در جایی داده می شود که جای اسکار و زخم مشخص نباشد. برش های متداول در این عمل شامل دور هلالک سینه، زیر انحنای سینه و زیر بغل است.

اصولا بخیه هایی که در زیر انحنای سینه می شود به دلیل محل قرار گیری و بافت های چین پوست دارای اسکار کمتری هستند.

اغلب افرادی که برای پروتز سینه اقدام می کنند کسانی هستند که سینه هایشان رشد کافی نداشته و شبیه سینه ی پسران نا بالغ است. برخی دیگر افرادی هستند که دارای سینه های نامتفارنی هستند؛ این عدم تقارن می تواند در سایز و شکل سینه باشد.

پروتز سینه

برای انتخاب سایز پروتز سینه ها به چند عامل باید توجه کرد:

اندازه سینه: پروتز ها دارای اندازه های متفاوتی هستند که باید گونه ای انتخاب شوند تا متناسب با پهنا و قاعده سینه باشند؛ که پزشک با توجه به این قوانین پروتز مناسب را پیشنهاد می دهند.

شرایط سینه: برای حجم دهی به سینه باید به اندازه و بافت های سینه توجه داشت. کیفیت مطلوب بافت روی حجم انتخابی تاثیر می گذارد.

سبک زندگی: افرادی که به دنبال زیبایی موقت هستند توجهی در انتخاب سایز پروتز ندارند این عدم توجه نا هماهنگی در سایر اعضای بدن را به دنبال دارد؛ در صورتی که با گذشت زمان و تغییر سایز بدن و افزایش وزن دچار درد و افتادگی سینه و پروتز می شود.

تناسب و هماهنگی: سایز پروتز در میزان هماهنگی اندازه سینه وسایر اندام های بدن بسیار مهم است. اگر دقت کافی در این انتخاب نداشته باشید این بزرگی بیش از حد تاثیر معکوس بر روی زیبایی شما دارد.

پروتز های سینه دارای دو جنس متفاوت هستند: پروتز سالین و پروتز سیلیکونی.

پروتز سینه

پروتز سالین

پروتز های سینه آب نمکی گرد هستند. در این نوع از پروتز ها داخل پوسته ی آن ها از آب نمک پر شده است. پروتز های آب نمکی هزینه های کمتری نسبت به پروتز سیلیکونی دارد و برش کوچک تری روی سطح پوست می خورد. در کنار مزیت هایی که دارد دارای معایبی هم هست از جمله ریسک چین خوردگی و لمس غیر طبیعی دارد. از پروتز های سیلیکونی ظاهر سفت تری دارند.

پروتز سیلیکونی

پروتز های سیلیکونی امروزه به عنوان محبوب ترین و پر فروش ترین نوع پروتز شناخته می شود. این پروتزها ظاهری طبیعی تر نسبت به پروتز های سالینی دارند. جنس خارجی پروتز ها سیلیکونی هستند و داخل آن ها با ژل پر شده است تا در زمان لمس طبیعی تر به نظر برسد.

این پروتز ها علاوه بر حس طبیعی تر بودن کمتر دچار چین خوردگی و خالی شدن دارند؛ که به نسبت دارای هزینه یبیشتری در مقابل پروتز های سالینی دارند.  

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
1 + 16 =