با ما تماس بگیرید:

کلینیک سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴ 

  کلینیک جردن ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ 

هدف از پروتز سینه چیست؟


‎جراحی‌های پروتز سینه جهت حجم دهی و برجسته کردن سینه خانم‌ها در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین جراحی‌های زیبایی در رشته فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی می باشد. با توجه به اینکه برندهای معتبر پروتزهایی که در حال حاضر موجود هستند در دوران بارداری و شیردهی نیاز به تعویض ندارند و به نوعی دائم العمر محسوب می‌شوند؛ لذا مهم است که در انتخاب نوع و جنس پروتز و نیز پزشک جراح عمل را انجام می‌دهند بسیار دقت کنید. برند پروتز منتور در حال حاضر، بهترین و معتبرترین برند موجود است که در کلینیک ‌آقای دکتر نجف بیگی موجود می باشد و برای بیماران استفاده می‌شود. پروتزهای منتور در دو دسته هستند: پروتزهای گرد و پروتزهای اشکی. افرادی که دچار افتادگی کمی در سینه هستند بهتر است از پروتزهای گرد استفاده کند

نظر دکتر نجف بیگی در مورد پروتز سینه:‎برخی خانم‌ها بعد از شیردهی دچار افتادگی سینه و کم حجمی سینه به طور همزمان می شوند. بهتر است در این موارد عمل لیفت سینه و پروتز سینه را به طور همزمان انجام دهند تا هم حجم مناسبی برای سینه‌هایشان ایجاد شود و هم افتادگی سینه برطرف گردد. مزیت این عمل‌ها در این است که اصلا جراحی‌های دردناکی نیستند و دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارند به طوری که بیمار دو روز بعد از جراحی امکان اینکه در محل کار خود حضور داشته باشد را دارد.

حواسمان به شما هست


پشیبانی واتس آپ سعادت آباد

پشیبانی واتس آپ سعادت آباد

پشیبانی واتس آپ جردن

پشیبانی واتس آپ جردن

پشتیبانی تلفنی سعادت آباد

پشتیبانی تلفنی سعادت آباد

پشتیبانی تلفنی جردن

پشتیبانی تلفنی جردن

هماهنگی جلسه حضوری سعادت آباد

هماهنگی جلسه حضوری سعادت آباد

هماهنگی جلسه حضوری جردن

هماهنگی جلسه حضوری جردن

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


تلگرام

تلگرام

ویدئو

ویدئو

اینستاگرام

اینستاگرام

با ما تماس بگیرید:

کلینیک سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴ 

  کلینیک جردن ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ 

به منظور هماهنگی جهت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید


 
 

پروتز سینه چیست ؛ انواع مدل پروتز سینه ، تفاوت پروتز سینه اشکی و گرد و هزینه عمل پروتز سینه

در دوران جدید نام پروتز چندان ناآشنا نیست. مخصوصا برای اندامی چون سینه بانوان. به کمک پروتز سینه، مشکل بسیاری از زنانی که به دلایلی اعم از سرطان سینه بخشی از بافت سینه خود را از دست داده‌اند یا به‌طور طبیعی سینه‌های نامتقارن و کوچک دارند حل شده است.

چرا پروتز سینه؟

بسیاری از بانوانی که در دوران میان‌سالی به سر می‌برند و یا پس از لاغری، بارداری و شیردهی فرم سینه خود را از دست داده‌اند، در جست‌وجوی روشی برای بازگرداندن اندام خود به سایز و فرم ایده‌ال هستند. پروتز سینه همان‌گونه که ذکر شد در مواردی چون بروز بیماری سرطان سینه و نیاز به برداشتن بافت آن از طریق جراحی و همچنین افزایش سایز سینه افرادی که از اندازه سینه خود یا شکل آن ناراضی هستند، به یاری بیماران و پزشکان می‌آید.

برخی تصور می‌کنند عمل پروتز سینه موجب از میان رفتن توان شیردهی یا حتی بارداری در زنان می‌شود و حتی در مواردی عنوان می‌شود که این عمل موجب بروز بیماری شایع سرطان سینه خواهد شد. این در حالی است که در عمل پروتز سینه پزشک معمولا پروتز را از طریق جراحت‌های کوچکی در هاله نوک پستان، زیر بغل، چین زیر سینه‌ها و ناف وارد بدن فرد می‌کند و طی این فرآیند آسیب مستقیمی به بافت اصلی سینه و غدد شیردهی وارد نمی‌شود. هرچند در مواردی که از هاله نوک پستان برای عمل پروتز سینه استفاده می‌شود، ممکن است به علت قطع چند مجرای شیری، فرآیند تولید شیر و یا نحوه شیردهی دچار اختلال شود.

درخصوص ارتباط عمل پروتز سینه و سرطان سینه نیز باید گفت چنین موضوعی تاکنون در هیچ‌یک از پژوهش‌های علمی اثبات نشده و در عمل تفاوت خاصی در آمار بروز سرطان سینه میان زنان عادی و افراد بهره‌مند از پروتز دیده نشده است.

ممکن است بسیاری از زنان خصوصا بانوانی به هر دلیل بخشی از بافت سینه خود را از دست داده‌اند، پیش از عمل پروتز سینه، چندان رغبتی به آن نداشته باشند اما تجربه نشان داده پس از عمل تقریبا اکثریت قریب به اتفاق بیماران از نتیجه حاصل شده از لحاظ فرم و ظاهر رضایت داشته‌اند.

انواع پروتز سینه

پروتز سینه را از نظر برجستگی، جنس مواد تشکیل‌دهنده و شکل ظاهری دسته‌بندی می‌کنند و البته هریک از این طبقه‌بندی‌ها خود انواعی دارند که به شرح ذیل است.

پروتزهای سینه از نظر برجستگی به سه دسته زیر تقسیم می‌شوند:

Low profile ، پروتز با برجستگی اندک

High Profile ، پروتز با برجستگی زیاد

Ultra high profile، پروتز با برجستگی خیلی زیاد

انواع پروتز سینه از نظر جنس مواد تشکیل‌دهنده در سه دسته قرار می‌گیرند:

پروتز سینه آب نمکی

بد نیست بدانید که چنانچه این نوع از پروتزها دچار آسیب بشوند، مایع درون آنها که آب نمک استریل یا سالین است، بدون آسیب جذب بدن خواهد شد. البته لمس این دسته از پروتزها چندان طبیعی نیست و احتمال چین خوردگی در آنها بالاست. هرچند مزایایی چون نیاز به برش کمتر نیز برای استفاده از آنها به چشم می‌خورد.

پروتز سینه سیلیکونی

این دسته از پروتزها ممکن است دچار پارگی بدون نشانه و علامت بشوند. به همین منظور سه سال پس از عمل و به طور منظم هر دو سال یکبار بعد از آن، باید سلامت این پروتزها از نظر پارگی توسط MRI مرد تائید پزشک قرار بگیرد.

پروتزهای ثابت یا Gummy Bear

این پروتزها از سیلیکون فشرده و سفت‌تری نسبت به موارد معمول ساخته می‌شوند اما شکل ثابنی دارند که به جای فرم گرد در پایین شکلی برجسته‌تر دارند. از معایب این پروتزها نیز باید به مواردی چون نیاز به جراحت‌های بیشتر و دوره نقاهت بالاتر اشاره کرد.  

لازم به ذکر است در میان این موارد نمونه آب نمکی از همه ارزان‌تر است، نمونه سیلیکونی بیشترین طرفدار را دارد و پروتزهای ثابت نیازمند بالاترین سطح از مراقبت هستند.

پروتزهای سینه را از نظر شکل ظاهری در دو دسته گرد (Round) و اشکی (آناتومیکال یا قطره اشکی) دسته‌بندی می‌کنند. تفاوت پروتز سینه اشکی و گرد در فرم آنهاست. پروتز گرد بیشتر مناسب کسانی است که به برجستگی سینه اهمیت می‌دهند و در مقابل پروتز سینه اشکی نمایی طبیعی‌تر خواهد داشت. مورد دوم برای کسانی که از سایز کوچک و یا بافت نامتقارن سینه رنج می‌برند بیشتر کاربرد دارد.

هزینه عمل پروتز سینه

هزینه عمل پروتز سینه بسته به مواردی چون نوع پروتز مورد استفاده و تبحر پزشک متفاوت است و باید توجه داشت که این عمل جراحی به علت قرارگرفتن در دسته عمل‌های زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد.

معایب عمل پروتز سینه

هرچند این عمل چنان‌چه توسط یک پزشک باتجربه انجام بگیرد کمترین مضرات را خواهد داشت و از نظر علمی نیز در دسته اعمال کم تهاجم، به معنای عمل‌های نیازمند جراحت کوچک قرار می‌گیرد، اما باز هم عوارض و معایب مخصوص به خود را خواهد داشت.

از جمله عوارض عمل پروتز سینه می‌توان به مواردی چون هماتوم به معنای خونریزی و تجمع خون در سینه‌ها، بروز عفونت، ایجاد فرم نامتقارن در سینه‌ها، نشتی یا پارگی پروتز، درد دائمی، چین خوردگی پوست پوشاننده سطح پروتز و بروز عوارض قلبی و ریوی ناشی از لخته شدن خون اشاره کرد.

همچنین باید توجه داشت که چنین عملی در بسیاری از موارد به علت فرسودگی پروتز طی گذشت زمان دائمی نیست و جراحی آن مخصوصا در بانوان ورزشکار نیاز به تکرار دارد. موردی که عوارض مخصوص به خود را به همراه خواهد داشت. برای این منظور گرچه از دیدگاه پزشکی و کلینیکی نمی‌توان زمان دقیقی برای عمر پروتز متصور شد، بهتر است به طور عمومی هر ۱۰ الی ۱۵ سال یکبار جهت بررسی سلامت این پروتز و نیاز آن به تکرار عمل، به پزشک مراجعه کنید و سونوگرافی انجام بدهید.

تطابق رنگ پروتز سینه با رنگ طبیعی پوست شخص نیز یکی از دغدغه‌های مهم کسانی است که چنین عملی را انجام می‌دهند. البته با وجود همه تلاش‌های شرکت‌های سازنده در جهت رفع این نگرانی، باز هم تا حدودی ممکن است میان پروتز و رنگ پوست فرد تفاوت‌های اندکی به چشم بیاید.

در مواردی حتی از بین رفتن احساس در سینه افرادی که چنین عملی را انجام داده‌اند گزارش شده است، هرچند در بیشتر موارد عوارض ناشی از چنین عملی تا ۱۸ ماه پس از آن به طور کامل از بین می‌رود.

پروتز سینه خارجی چیست؟

پروتز سینه خارجی یک پیشنهاد برای کسانی است که اصلا تمایلی به سپردن بدن خود به تیغ جراحان ندارند و از عمل و عوارض آن فراری هستند. البته این روش بزرگ نشان دادن سینه نیز خالی از ایراد و اشکال نیست. گرمای زیاد و در نتیجه آن بروز انواع حساسیت‌های پوستی، تعریق و مواردی از این دست را می‌توان از جمله معایب چنین روشی برشمرد.

ختم کلام

هر عمل جراحی با وجود مزایایی که به همراه دارد، عوارض و معایبی نیز خواهد داشت. بنابراین اگر قصد دارید چنین عملی را انجام بدهید، حتما از مشاوره تخصصی پزشکان متخصص و مجرب بهره بگیرید و به تبلیغات و اطلاعات سطحی برخی کلینیک‌های زیبایی در فضای مجازی و فیزیکی بسنده نکنید. گاه در برخی موارد ورزش و فرم‌دهی اعضای بدن با روش‌هایی متفاوت از جراحی می‌تواند نتیجه سالم‌تری به همراه داشته باشد.

این نکته را نیز فراموش نکنید که عمل جراحی پروتز سینه تا ماه‌ها پس از عمل نیاز به مراقبت‌ها و معاینات ویژه خواهد داشت و تا سال‌ها نیز باید چکاپ دوره‌ای آن را جدای از روندهای معمول تست پستان مدنظر قرار داد.