جراحی پلک
نکاتی در مورد بلفاروپلاستی ، عمل زیبایی پلک
مرداد ۲۷, ۱۳۹۸
لیپوماتیک
تفاوت لیپوساکشن و لیپوماتیک
مرداد ۲۸, ۱۳۹۸

مزایا و معایب جراحی زیبایی سینه

جراحی سینه

جراحی زیبایی سینه ، مزایا و معایب جراحی زیبایی سینه و هزینه جراحی زیبایی سینه برای زنان

جراحی زیبایی سینه یکی از عمل‌های جراحی است که در میان بانوان طرفداران بسیاری دارد. از بزرگ کردن سینه با کمک پروتز، تزریق چربی و ژل گرفته تا لیفت و بالا کشیدن سینه و کوچک کردن آن. مواردی که از سوی جراح زیبایی با توجه به شرایط بدنی بیمار به او پیشنهاد می‌شوند.

چرا جراحی زیبایی سینه؟

جراحی زیبایی سینه یا Mammaplasty در بسیاری از موارد به یاری فرد می‌آید تا اعتماد به نفس از دست رفته خود را بازیابی کند. مشکلی که در پی یک جراحی اجباری جهت برداشتن یک یا دو سینه، سانحه، مشکلات ژنتیکی و یا بالا رفتن سن و افتادگی و شل شدگی عضلات و پوست پدید می‌آید. البته در اعمالی چون کوچک کردن سینه بیش از زیبایی، سلامت شخص و از میان بردن فشار بر سایر اندام‌های او مد نظر قرار می‌گیرد.

روش‌های گوناگونی برای رفع مشکلات سینه عمدتا در بانوان و در مواردی مردان از سوی پزشکان متخصص زیبایی توصیه می‌شود. هر یک از این روش‌ها به فراخور وضعیت شخص و نیاز او مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جراحی سینه

عمل جراحی پروتز سینه

گاهی پزشکان از پروتزهاس سالین (آب نمکی) یا سیلیکونی برای فرم‌دهی و بزرگ کردن سینه بیماران خود بهره می‌گیرند. در این روش از جراحی زیبایی سینه زنان، جراحت‌های کوچکی زیر سینه یا هاله نوک آن ایجاد می‌شود و به کمک این جراحت‌ها پروتز زیر بافت سینه قرار می‌گیرد. این روش جراحی طرفداران بسیاری دارد اما بیمار در این روش باید توجه کند که به هر دلیلی ممکن است در آینده نیازمند عمل ترمیمی باشد. حتی در مواردی نیاز به برداشتن پروتز سینه احساس می‌شود و این روش خود عملی جداگانه را طلب می‌کند که معمولا با استفاده از ایجاد برش در محل جراحت‌های قبلی انجام می‌شود.

روش دیگر تزریق چربی یا ژل به سینه است. البته چنین عملی برای همه بیماران مناسب نیست و پزشکان در ابتدا بیمار را از لجاظ کاندیداتوری برای چنین عملی کاملا مورد بررسی قرار می‌دهند. روش عمل نیز به این صورت است که ابتدا بخشی از چربی سایر بافت‌ها و اندام توسط لیپوساکشن برداشته و پس از پاک‌سازی با سالین به سینه تزریق می‌شود. استفاده از ژل نیز برای جراحی زیبایی سینه به‌صورت مشابه مرسوم است.

عمل جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی

همه عمل‌های جراحی سینه در زنان و مردان با هدف بزرگ یا کوچک کردن نیستند و گاه لیفت یا بالا کشیدن پوست و بافت شل شده سینه مدنظر است. عملی که بسته به میزان افتادگی و شل شدن پوست و نیاز به برداشتن بافت صورت می‌گیرد.

این عمل نیز معمولا با ایجاد برش در زیر سینه و یا هاله نوک پستان جهت پنهان‌سازی محل جراحی انجام می‌شود و در نتیجه آن بیمار ظاهری جوان و زیبا خواهد یافت.

جراحی سینه

عمل جراحی کوچک کردن سینه

کوچک کردن سینه در زنانی با سایز سینه بالا و مردانی که به ژنیکوماستی یا داشتن بافت اضافه و در مواردی دردناک در سینه خود مبتلا هستند، انجام می‌شود.

زنانی که سایز سینه بزرگ دارند معمولا از درد قفسه سینه و ستون فقرات نالان هستند و با خارش و حساسیت‌های پوستی در نواحی اطراف سینه خود دست و پنجه نرم می‌کنند. مردان نیز گاهی به‌صورت ژنتیکی و یا در سنین میانسالی و پیری درگیر مشکل بزرگی بافت سینه می‌شوند. در فرآیند این عمل که حدود یک ساعت به طول می‌انجامد، پزشک به یاری لیپوساکشن چربی‌ها و بافت‌های اضافه سینه را برمی‌دارد و قسمت نوک سینه را به جایگاه بالاتری منتقل می‌کند. پس از عمل نیز بیمار به یک تا دوهفته ریکاوری نیازمند است.

پایان سخن

جراحی زیبایی سینه معمولا در مواردی توصیه می‌شود که رژیم غذایی و ورزش تقریبا ناکارآمد باشند. از آنجایی که این عمل جراحی در دسته اعمال زیبایی قرار دارد، به‌صورت عمومی تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد و هزینه آن برای هر بیمار با توجه به نوع نیاز او به پروتز، تزریق چربی و ژل، لیفت، کوچک کردن، ترمیم و بازسازی سینه متفاوت است.

در پایان باید این نکته را نیز بیفزاییم که جراحی زیبایی سینه مانع از شیردهی نمی‌شود و بر فرآیند فرزندآوری و پرورش او تاثیری ندارد. همچنین این جراحی با سرطان شایع پستان در زنان مرتبط نیست و گزارش آماری ویژه‌ای از ابتلای زنانی که به این عمل مبادر ورزیده‌اند به بیماری سرطان پستان وجود ندارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
4 + 7 =