پیکرتراشی (لیپوماتیک)

با ما تماس بگیرید:

کلینیک سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴ 

  کلینیک جردن ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ 

هدف از پیکرتراشی چیست؟


‎داشتن اندامی ایده‌آل و چهره‌ای زیبا به راحتی، دست یافتنی است. پیکرتراشی به معنی تخلیه چربی از نقاطی در بدن که تجمع بیش از حد معمول دارند و انتقال آن‌ها به نقاطی دیگر از بدن که نیاز به حجم دهی دارد، می باشد. این عمل توسط دستگاه‌های مختلفی که تقریبا مکانیسم کار آن‌ها مشابه است و کمپانی‌های سازنده ی متفاوتی دارند انجام می شود؛ مثل: لیپوماتیک، اولترازد، واترجت، ویز، لیپوست، پال و ...

نظر دکتر نجف بیگی در مورد پیکرتراشی:‎با انجام این عمل‌ها می توان اندام دلخواه و اصطلاحاً تراشیده برای فرد ایجاد نمود. نکته قابل توجه در این عمل‌ها تخصص، تبحر و تجربه جراح انجام دهنده آن است. اگر تصمیم به انجام پیکرتراشی داری حتما به این مورد نیز توجه داشته باشید که با وجود امکان انجام آن با بی حسی موضعی، شرایط استریل اتاق عمل حتما لازمه این نوع عمل‌ها می باشد. پوشیدن گن به مدت دو تا سه ماه به جمع شدن پوست بعد از عمل کمک خواهد کرد. بهتر است قبل از تجمع چربی‌های اضافی در بدن در حجم زیاد، از همین الان به فکر تخلیه و فرم دهی بدن خود باشید تا در صورت افزایش سن، بدنی سالم و اندامی متناسب را حفظ کنید.

حواسمان به شما هست


پشیبانی واتس آپ سعادت آباد

پشیبانی واتس آپ سعادت آباد

پشیبانی واتس آپ جردن

پشیبانی واتس آپ جردن

پشتیبانی تلفنی سعادت آباد

پشتیبانی تلفنی سعادت آباد

پشتیبانی تلفنی جردن

پشتیبانی تلفنی جردن

هماهنگی جلسه حضوری سعادت آباد

هماهنگی جلسه حضوری سعادت آباد

هماهنگی جلسه حضوری جردن

هماهنگی جلسه حضوری جردن


نظرات مراجعه کنندگانی که به کلینیک دکتر نجف بیگی مراجعه کرده اند


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


تلگرام

تلگرام

ویدئو

ویدئو

اینستاگرام

اینستاگرام

نمونه لیپوماتیک دکتر آرش نجف بیگی


لیپوماتیک
لیپوماتیک
لیپوماتیک
لیپوماتیک
لیپوماتیک
لیپوماتیک ساق پا
لیپوماتیک
لیپوماتیک
لیپوماتیک
لیپوماتیک
لیپوماتیک
لیپوماتیک پشت

با ما تماس بگیرید:

کلینیک سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴ 

  کلینیک جردن ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ 

به منظور هماهنگی جهت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید


 
 

همه چیز در مورد پیکر تراشی یا لیپوماتیک

در روش جراحی که از تکنیک مکش برای حذف چربی از مناطق خاص بدن مانند شکم، کمر، ران، باسن، بازو و گردن استفاده می کند، با اسامی مختلفی شناخته می شود مانند، لیپوماتیک ، لیپوساکشن،لیپوپلاستی و پیکر تراشی.

لیپوساکشن به عنوان یک روش کاهش وزن کلی و یا حتی جایگزین کاهش وزن نیست. اگر اضافه وزن دارید، و میخواهید لاغر شوید، احتمال دارد وزن بیشتری از طریق رژیم غذایی و ورزش، و یا از طریق روش های مانند عمل جراحی بای پس معده از دست بدهید.

لیپوماتیک یا پیکر تراشی برای چه افرادی مناسب است؟

اگر در قسمت های خاصی از بدنتان چربی اضافه وجود دارد و فرم و وزن کلی بدن شما پایدار و مناسب است، لیپوماتیک می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

انواع لیپوماتیک یا پیکر تراشی عبارتست از:

لیپوماتیک یا پیکر تراشی ران، لیپوماتیک شکم، لیپوماتیک پهلو، لیپوماتیک ساق پا، لیپوماتیک غبغب، لیپوماتیک بازو، لیپوماتیک پشت و کمر.

لیپوماتیک را در چه منطقی می توان انجام داد؟

در مناطقی بر روی شکم، قفسه سینه، پشت، پاها و بازوها، همچنین منطقه زیر چانه یا همان غبغب، می توان از روش لیپوماتیک استفاده کرد.

در حقیقت لیپوساکشن برای حذف چربی از مناطقی بدن استفاده می شود که به رژیم و ورزش پاسخ نداده است، مانند:

  • شکم
  • بازوها
  • باسن
  • مچ پا
  • قفسه سینه و پشت
  • ران
  • چانه و گردن

علاوه بر موارد فوق، از لیپوساکشن گاهی می توان برای کاهش سایز سینه خانم ها و یا درمان ژنیکوماستی (بزرگی سینه آقایان) استفاده کرد. هنگام افزایش وزن، تعداد سلولهای چربی افزایش می یابند. لیپوماتیک تعداد سلول های چربی را در یک منطقه خاص کاهش می دهد. مقدار چربی حذف شده بستگی به ظاهر منطقه و حجم چربی آن ناحیه دارد. تغییر شکل کانتور، تا زمانی که وزن شما ثابت باقی بماند، دائمی خواهد بود.

اگر پوست شما سفت باشد یعنی الاستیسیته خوب داشته باشد، بعد عمل ظاهری صاف خواهد داشت. ولی چنانچه پوست شما ضعف و نازک باشد،ممکن است پوست در مناطق تحت درمان شل شود. لیپوماتیک، باعث بهبودی سلولیت و یا سایر ناهمواری های سطح پوست می شود. اگر تصمیم دارید لیپوماتیک انجام دهید، نباید بیماری های جریان خون، بیماری عروق کرونر، دیابت یا ضعف سیستم ایمنی داشته باشید.

خطرات لیپوماتیک:

لیپوماتیک نیز همانند هر عمل جراحی دیگری، خطراتی مانند خونریزی و واکنش به بیهوشی و بی حسی و غیره دارد.

چگونه برای جراحی لیپوماتیک آماده می شویم؟

اولین قدم این است که با جراح خود مشورت کنید. و تمامی سوالات خود را بپرسید. در مورد اهداف، انتظارات از عمل جراحی، خطرات و مزایای این روش نسبت به روش های دیگر و هزینه ها صحبت کنید. اگر تصمیم دارید لیپوماتیک انجام دهید، جراح به شما دستورالعمل هایی در مورد چگونگی آماده شدن برای این عمل ارائه خواهد داد. که ممکن است شامل رژیم غذایی خاص و محدودیت های الکلی باشد.

به جراح خود بگویید که آیا آلرژی دارید یا خیر و یا داروهایی خاصی که مصرف می کنید، از جمله مکمل های غذایی شمیایی و گیاهی. به احتمال زیاد، پزشک متخصص زیبایی، به شما توصیه می کند که چند هفته قبل از عمل جراحی، داروهای خاصی مثل تهیه کننده رقیق کننده های خون و… را مصرف نکنید.

پیش از انجام لیپوماتیک، با جراح خود در مورد چگونگی عمل جراحی صحبت کنید. پزشک جراح، حتما از شما در مورد سابقه پزشکیتان سوال خواهد کرد. در مورد هر گونه شرایط پزشکی که دارید و هر نوع دارو، مکمل یا گیاهی که مصرف می کنید، حتما با پزشک مشورت کنید. جراح به شما توصیه می کند که حداقل سه هفته قبل از عمل جراحی، مصرف داروهای خاصی نظیر، آسپرین، تنسترهای خون یا NSAID ها را متوقف کنید. ممکن است لازم باشد آزمایشات خاصی را قبل از عمل خود انجام دهید.

اگر شما نیاز به حذف مقدار کمی از چربی داشته باشد، ممکن است عمل جراحی در کلینیک یا مطب دکتر انجام شود. اما اگر منطقه وسیعی نیاز به لیپوماتیک داشته باشد، جراحی حتما در بیمارستان انجام خواهد شد و حداقل برای یک شب باید در بیمارستان بستری باشید.

بعد از انجام عمل لیپوساکشن:

مقداری درد، تورم و کبودی پس از عمل جراحی لیپوساکشن طبیعی است. جراح برای کمک به کنترل درد به شما مسکن تجویز می کند. همچنین بعد عمل باید از آنتی بیوتیک ها برای کاهش خطر عفونت استفاده کنید.

نتیجه عمل لیپوماتیک یا پیکر تراشی کی مشخص می شود؟

پس از عمل جراحی لیپوماتیک، تورم معمولا در عرض چند هفته کاهش می یابد. در عرض چند ماه، انتظار می رود که منطقه درمان کاملا به حالت عادی بازگردد. نتایج لیپوماتیک، تا زمانی که وزنتان تغییر نکند، دائمی و به طور کلی طولانی مدت است.