با ما تماس بگیرید:

کلینیک سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴ 

  کلینیک جردن ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ 

هدف از لیفت صورت چیست؟


‎با جراحی لیفت صورت 10 تا ۱۵ سال جوان‌تر شوید. لیفت صورت برای افرادی مناسب است که دچار افتادگی‌های متوسط یا شدید در ناحیه گونه‌ها، خط خنده، زاویه فک، غبغب و یا پیشانی هستند. این جراحی انواع مختلفی دارد مثل: لیفت ابرو( (Brow Lift لیفت شقیقه‌ها) (Temporal Lift لیفت میانی صورتMide Face Lift)) لیفت خط خنده (مینی فیس لیفت) جدیدترین روش‌های لیفت صورت از طریق ابزارهایی که به جراح کمک می کند تا عمل به صورت سریع‌تر و با کبودی کمتر انجام شود که به روش لیفت اندوتاین معروف است.

نظر دکتر نجف بیگی در مورد لیفت صورت:‎ افراد به علل مختلفی ممکن است دچار افتادگی پوست صورت شوند که شایع‌ترین آن‌ها بر اثر افزایش سن است. برخی دیگر به دلیل افزایش و کاهش وزن‌های متوالی یا شدید در سنین پایین‌تر دچار این عارضه می‌شوند که کاندیدهای مناسب این عمل می باشند. با انجام این عمل‌ها پوست صورت به همراه عضلات گونه و خط خنده که دچار شلی و افتادگی شدند کاملاً کشیده شده و لیفت می‌شوند و به صورت ظاهری بسیار زیباتر و جوان تر خواهند داد. با توجه به اینکه جراحی‌های لیفت صورت در عمقی از صورت انجام می شود که با عصب‌های اصلی در تماس است، لذا حتما و حتما در انتخاب پزشک جراح خود دقت کنید و این عمل را به پزشکان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی بسپارید که تبحر و تجربه و تخصص کافی در این زمینه دارند.

حواسمان به شما هست


پشیبانی واتس آپ سعادت آباد

پشیبانی واتس آپ سعادت آباد

پشیبانی واتس آپ جردن

پشیبانی واتس آپ جردن

پشتیبانی تلفنی سعادت آباد

پشتیبانی تلفنی سعادت آباد

پشتیبانی تلفنی جردن

پشتیبانی تلفنی جردن

هماهنگی جلسه حضوری سعادت آباد

هماهنگی جلسه حضوری سعادت آباد

هماهنگی جلسه حضوری جردن

هماهنگی جلسه حضوری جردن

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


تلگرام

تلگرام

ویدئو

ویدئو

اینستاگرام

اینستاگرام

نمونه لیفت صورت دکتر آرش نجف بیگی


لیفت صورت
لیفت صورت
لیفت صورت
لیفت صورت
لیفت صورت

با ما تماس بگیرید:

کلینیک سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴ 

  کلینیک جردن ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ 

به منظور هماهنگی جهت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید


 
 

لیفت صورت چیست؟

‎لیفت صورت یک روش دربردارنده شیوه‌های مختلف از درمان با کرم مخصوص تا جراحی‌های ساده چون تزریق ژل و چربی و جراحی همراه با برش پوست در راستای جوان‌سازی و زیباسازی صورت است.

‎چرا لیفت صورت؟

‎این یک واقعیت است که انسان‌ها علاقه‌ای به پیر شدن ندارند و همواره به دنبال راهکاری برای توقف یا کند کردن روند آن هستند. بسیاری از افراد در سنین میانسالی و حتی در آغاز آن یعنی ابتدای دهه ۴۰ دچار عارضه شلی و افتادگی پوست در اندام مختلف از جمله صورت می‌شوند. موضوعی که با پیدایش انواع چین و چروک روی پوست همراه است.

همین موضوع به ظاهر طبیعی و ساده برای بسیاری از انسان ها، مخصوصا بانوان موجبات کاهش اعتمادبه‌نفس و حتی در مواردی افسردگی را فراهم می‌آورد. واقعیت اینجاست که جراحی زیبایی و انواع روش‌های سنتی و نیمه‌سنتی در جهت جوان‌تر جلوه دادن پوست انسان‌ها به‌عنوان یک علم آمیخته به هنر، تنها می‌توانند فرآیند پیری-یا جلوه پیری پوست – را به تعویق بیندازد و نمی‌توان به‌عنوان یک معجزه جوانی روی آنها حساب باز کرد. در حقیقت این شیوه‌ها که بهترین‌شان را باید جراحی لیفت صورت دانست، می‌کوشند زیباترین نسخه ممکن از چهره شما را ترسیم کنند و چهره‌تان را نسبت به گروه همسالان جوان‌تر و شاداب‌تر جلوه بدهند. بهترین کاندیدا برای چنین اعمالی نیز افرادی با پایه صورت استخوانی هستند که دچار شلی و افتادگی پوست صورت شده‌اند.

‎لیفت صورت با چهار روش مرسوم است:

‎۱-لیفت صورت طبیعی

‎۲-لیفت صورت با کرم

‎۳-لیفت صورت با نخ

‎۴-لیفت صورت با جراحی

‎البته همان‌گونه که پیش از این نیز عنوان شد، صادقانه باید بهترین شیوه را جراحی لیفت صورت با ایجاد برش در پوست دانست. هر چند در برخی از دسته بندی‌ها مواردی چون به اصطلاح نخ انداختن، بوتاکس، تزریق ژل و چربی نیز در رسته اعمال جراحی لیفت صورت طبقه‌بندی می‌شوند. از سایر موارد مرسوم در لیفت صورت با روش‌های غیرجراحی نیز می‌توان به هایفوتراپی و رادیو فریکوئنسی (RF) اشاره کرد. در هایفوتراپی از امواج اولتراسوند و در RF از ترکیب امواج رادیو فریکوئنسی و میکرونیدلینگ برای سفت کردن پوست استفاده می‌شود. لازم به ذکر است استفاده از کرم تنها به موارد معدود با مشورت پزشک خلاصه می‌شود و چندان روش توصیه‌شده‌ای نیست. چرا که کرم تنها به بخشی از پوست رسیده، توسط آن جذب می‌شود و در عمل اثری بر لیفت صورت ندارد.

‎اگر چه باید اعتراف کرد روش‌های غیرجراحی به توصیه پزشکان اگر در موقع مناسب و سال‌های جوانی و آغاز فرآیند ایجاد چین و چروک و شلی پوست انجام شوند می‌توانند نیاز به جراحی لیفت صورت را به تعویق بیندازند. عمل جراحی لیفت صورت نیز بیشتر مناسب کسانی است که سنی بالای ۳۵ سال دارند.

‎عوارض جراحی لیفت صورت

‎هر جراحی عوارض خاص خود را دارد و نمی‌توان یک مورد جراحی را مبری از هرگونه عارضه قلمداد کرد. بر همین اساس جراحی لیفت صورت نیز آثار و عوارض دائمی و موقتی مختص به خود را خواهد داشت. البته در خصوص جراحت‌ها و ماندگاری محل برش‌ها روی صورت باید گفت که عموما پزشکان محل این جراحت یا اسکارها را به‌گونه‌ای انتخاب می‌کنند که یا در چین و چروک طبیعی پوست پنهان شوند و یا با پوشانده شدن توسط موها اصلا در دید قرار نداشته باشند. بنابراین نگرانی درخصوص محل زخم‌های حاصل از جراحی – که دائمی و ماندگار هستند- چندان جدی نیست.

‎از دیگر سو مهم‌ترین عارضه احتمالی عمل جراحی لیفت صورت هماتوم یا تجمع خون زیر پوست است که در صورت کم بودن میزان آن حتی در مطب نیز قابل رفع خواهد بود. البته عموما بر اساس آمار، هماتوم تا چند ساعت پس از عمل تنها در دو درصد از بیماران اتفاق می‌افتد و موضوعی نیست که بیماران نگران آن باشند.

‎از جمله سایر عوارض احتمالی جراحی لیفت صورت می‌توان به این موارد اشاره داشت: ریزش مو، فلج عصب، عفونت، ایجاد زخم ماندگار در پوست، کلوئید یا باقی ماندن محل برجسته عمل در پوست و ضایعات رنگی نامنظم. مواردی که گرچه به شکل نادر دیده می‌شوند، اما باید احتمال آنها پیش از عمل با مشورت پزشک متخصص به دقت بررسی شود.

باید توجه داشت که به توصیه پزشکان می‌بایست مصرف قرص آسپرین و فرآورده‌های حاوری آن را از دو هفته پیش از عمل قطع کرد و از چهار هفته قبل از عمل جراحی لیفت صورت باید انواع دخانیات را بدرود گفت. پیش از این عمل حمام آفتاب و استفاده از کرم‌های جوان‌کننده پوست نیز ممنوع است.

‎چگونگی عمل لیفت صورت

‎این عمل هم با بی حسی موضعی و هم با بیهوشی عمومی بسته به شرایط و انتخاب بیمار انجام می‌شود. روند آن نیز ایجاد برش در پوست صورت و بالا آوردن عضله‌های زیرین و بافت‌های عمیق‌تر جهت تخلیه چربی و جداسازی پوست اضافه صورت است. زمان انجام این عمل بسته برنامه عمل و نیاز شخص بین دو تا سه ساعت متغیر خواهد بود.

‎بیماران پس از این عمل معمولا بین چند ساعت تا یک شبانه روز در بیمارستان یا کلینیک، بسته به شرایط خود بستری می‌شوند. تا حدود یک روز نیز بیمار باید لوله‌های تخلیه که با نام درن شناخته می‌شوند را درون پوست خود تحمل کند. همچنین بخیه‌های صورت بیمار از روز ششم، هفتم تا دوازدهم پس از عمل برداشته می‌شوند. البته بیمار باید این آگاهی را داشته باشد که تا چند هفته پس از عمل تورم و کبودی همراه او خواهد بود، موضوعی که ممکن است به یک دوره موقتی افسردگی نیز بینجامد. هر بیمار در اکثریت قریب به اتفاق موارد می‌تواند از ده روز پس از عمل آرایش و استفاده از لوازم آرایشی را آغاز کند و محل زخم و کبودی را تا حدودی بپوشاند. از دو هفته پس از عمل نیز بیمار می‌تواند به شغل و فعالیت روتین و روزانه خود بازگردد.

‎نتایج این عمل بسته به هر شخص و آناتومی صورت او می‌تواند اندک و در برخی موارد بسیار شگفت‌انگیز باشد، البته پس از پایان و سپری شدن دوران نقاهت.

هزینه لیفت صورت

هزینه لیفت صورت بسته به پارامترهای مختلفی تعیین می‌شود. گاه جراحی یک بیمار چندان نیازی به برش گسترده ندارد و برخی بیماران در عوض به عملی نسبتا سنگین‌تر نیارمند هستند. اما در مجموع پارامترهایی چون نوع عمل انتخابی و شیوه اجرای عمل لیفت صورت، میزان حجم از دست رفته صورت که نیاز به اصلاح دارد، نوع ژل‌های مورد نیاز، تعداد جلسات مورد نیاز و نوع و تعداد نخ مصرفی بر هزینه این عمل اثرگذارند. البته توصیه می‌کنیم هرگز مشاوره پیش از عمل با یک جراح خبره را فراموش نکنید. بهتر است پیش از عمل کلیه سئوالات و نگرانی‌های خود را با او در میان بگذارید و کاملا آگاهانه وارد اتاق جراحی بشوید.

‎ختم کلام

‎لیفت صورت جز در مواردی که عفونت ایجاد می‌شود و مستقیما مرتبط با سهل‌انگاری پزشک است، عارضه ماندگار و مشکل‌آفرینی ندارد. ورم و کبودی و سایر عوارض احتمالی این عمل نیز چندان جدی نیستند و با مراقبت‌های مناسب پزشکی و خانگی به سادگی مرتفع می‌شوند. بنابراین چندان نمی‌توان روش جراحی برای لیفت صورت را شیوه‌ای مضر دانست. هرچند شاید برای برخی بیماران سایر شیوه‌های لیفت صورت از جمله استفاده از نخ و کرم نیز اثربخش باشد.

‎البته نتیجه این جراحی بسته به سن و روند پیری شخص ممکن است بین پنج تا هشت سال بعد نیز نیاز به تکرار داشته باشد. به هر حال باید این موضوع را بدانیم که با بنیه علمی امروز بشر، روند پیری قابل توقف نیست، بلکه قابل کند شدن است.

با افزایش سن، پلکهای شما شل می شوند و عضلات پشت آنها ضعیف می شوند. در نتیجه ممکن است، چربی بیش از حد در زیر پلک ها جمع شود. و باعث بوجود آمدن کیسه های زیر چشمی می شود. یعنی می توان، پف زیر چشم را برداشت یا گودی آن را پر کرد و تغییر شکل در پلک های فوقانی و پایینی انجام داد.

با گذشت زمان، همانطور که سن شما بیشتر می شود، ظاهر و شکل چهره شما نیز به دلیل تغییرات مرتبط با سن تغییر می کند. الاستیسیته پوست شما کمتر می شود، ممکن است گونه های شما لاغرتر شود و برعکس آن در برخی دیگر از مناطق صورت شما افزایش چربی اتفاق بیوفتد.

جراحی زیبایی صورت

لیفت صورت ( Facelift)

چهره سازی یکی دیگر از جراحی های زیبایی صورت است. در این روش، علاوه بر عمل می توان از روش های ساده تر مانند پرکننده های تزریقی، بوتاکس، سفت کردن با امواج رادیویی  و یا درمان های لیزر استفاده کرد.

همچنین میتوان با استفاده از نخ پوست صورت را کشید و ظاهر را جوانتر کرد.

لیفت صورت

 

 لیفت صورت (Face-lift  )  یک روش جراحی زیبایی برای ایجاد ظاهری جوان تر در صورت شما است. این جراحی می تواند با کاهش افتادگی پوست و یا تقارن پوست روی گونه ها و فک و همچنین سایر تغییرات، شکل صورت شما را جوانتر می کند.

لیفت گردن (پلتیاسپلاستی) نیز اغلب، به عنوان بخشی از لیفت صورت، به منظور کاهش چروک و افزایش سفتی گردن انجام می شود.

چرا لیفت صورت انجام می شود؟

با گذشت زمان، همانطور که سن شما بیشتر می شود، ظاهر و شکل چهره شما نیز به دلیل تغییرات مرتبط با سن تغییر می کند. الاستیسیته پوست شما کمتر می شود، ممکن است گونه های شما لاغرتر شود و برعکس آن در برخی دیگر از مناطق صورت شما افزایش چربی اتفاق بیوفتد.

تغییرات مربوط به سن، که ممکن است در چهره شما تغییرات ایجاد کند، عبارتند از:

  • افتادگی بیش از حد پوست در فک پایین
  • چین و چروک های سطحی پوست، بخاطر آسیب آفتاب، همچنین چروک های عمیق در اطراف بینی، لب و چشم
  • افتادگی بینی
  • شل شدن پوست گردن و تجمع چربی بیش از حد در گردن

عوارض لیفت صورت:

جراحی لیفت صورت می تواند عوارضی نیز ایجاد کند. برخی از این عوارض را می توان با مراقبت مناسب، دارو یا جراحی اصلاحی مجدد برطرف کرد.

مانند هر عمل جراحی دیگر، ممکن است خطر خونریزی، عفونت و واکنش یا آلرژی به مواد بیهوشی رخ دهد.

بعضی از شرایط پزشکی یا عادات و شیوه زندگی نیز می توانند این عوارض را تشدید کند.

البته این عوارض نادر هستند و اگر هم پیش بیایند طولانی مدت یا دائمی نیستند. این خطرات عبارتند از:

هماتوم، یعنی تجمع خون زیر پوست که موجب تورم و فشار می شود، شایع ترین عارضه جراحی صورت است. هماتوم، معمولا بعد از ۲۴ ساعت از عمل جراحی اتفاق می افتد، و به سرعت باید خون جمع شده را تخلیه کرد تا از جلوگیری و آسیب به پوست و سایر بافت ها جلوگیری شود.

آسیب به عصبی صورت نیز یکی از عوارضی است که به ندرت اتفاق می افتد، و می تواند به طور موقت یا دائمی بر روی اعصابی که کنترل عضلات را تحت تاثیر قرار می دهد تاثیر بگذارد. بی حسی صورت می تواند چند ماه تا یک سال طول بکشد.

برخی داروها یا مکمل های غذایی، غلظت خون را کاهش می دهند. این داروها بر توانایی خون شما در لخته شدن و افزایش خطر هماتوم پس از جراحی تاثیر گذار هستند.

این داروها شامل رقیق کننده های خون Coumadin، Plavix، آسپرین، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs)، جینسنگ، Ginkgo biloba، روغن ماهی و غیره هستند.

اگر وضعیت پزشکی دارید که مانع از لخته شدن خون می شود، شما نمیتوانید عمل جراحی لیفت صورت را انجام دهید.

سایر بیمار ها، مانند دیابت کنترل شده و یا فشار خون بالا، عدم  یا ضعیف بودن بهبود زخم، هماتوم ها و عوارض قلبی را افزایش می دهد.

سیگار کشیدن نیز، به طور قابل توجهی عوارض و هماتوم بعد از جراحی لیفت صورت افزایش می دهد.

اگر نوسان وزن همیشگی دارید یعنی سابقه کاهش و افزایش وزن متناوب دارید، نتیجه عمل جراحی شما برای بلند مدت رضایت بخش نخواهد بود. و تنها برای مدت کوتاهی رضایت بخش است.

قبل از عمل شما باید تاریخچه پزشکی خود را به طور کامل به پزشک شرح دهید. اگر سابقه جراحی قبلی دارید، به خصوص جراحی پلاستیک قبلی، عوارض جراحی قبلی، مصرف سیگار و مصرف مواد مخدر یا الکل.

اگر داروی خاصی را به طور مرتب مصرف می کنید، از جمله داروهای تجویزی، داروهای بدون نسخه، داروهای گیاهی، ویتامین ها و سایر مکمل های غذایی، همه این موارد را قبل از عمل باید با جراح خود مطرح کنید.

جراح زیبایی متخصص، برای تعیین بهترین گزینه های جراحی چهره شما، ساختار استخوانی، شکل چهره شما، توزیع چربی و کیفیت پوست شما را بررسی می کند.

انتظارات شما از این نوع جراحی به پزشک کمک می کند تا بداند چه نوع چطور چهره ای برای شما طراحی کند.

حتما قبل از جراحی دستورالعمل های پزشک را اجرا کنید. به عنوان مثال، به احتمال زیاد از شما خواسته می شود تا دو هفته قبل از عمل جراحی، هر نوع دارو رقیق کننده خون یا مکمل را متوقف کنید.

حتما با پزشک خود در باره نوع داروها و تنظیم دوز آن صحبت کنید.

به احتمال زیاد از شما خواسته می شود صبح روز عمل جراحی مو و صورت خود را با یک صابون میکروبی بشویید.