با ما تماس بگیرید:

کلینیک سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴ 

  کلینیک جردن ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ 

هدف از لیفت ران و باسن چیست؟


‎افرادی که دچار شلی پوست و افتادگی در ناحیه ران و باسن هستند، از طریق جراحی های لیفت می‌توانند این عارضه را برطرف کنند. این افتادگی متاسفانه به دنبال کاهش وزن های زیاد اتفاق می‌افتد و خوشبختانه برطرف کردن آن‌ها از طریق جراحی‌های پلاستیک و زیبایی قابل انجام است.این عمل‌ها از طریق بیهوشی صورت پذیرفته و بخیه های آن نیاز به کشیدن ندارند و جذبی هستند. انواع لیپوماتیک عبارتست از: لیپوماتیک ران، لیپوماتیک شکم، لیپوماتیک پهلو، لیپوماتیک ساق پا، لیپوماتیک غبغب، لیپوماتیک بازو، لیپوماتیک پشت و کمر. لیپوماتیک را در چه منطقی می توان انجام داد؟ در مناطقی بر روی شکم، قفسه سینه، پشت، پاها و بازوها، همچنین منطقه زیر چانه یا همان غبغب، می توان از روش لیپوماتیک استفاده کرد.

نظر دکتر نجف بیگی در مورد پیکرتراشی:‎تخصص، تجربه و تبحر پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیکی که انجام عمل را به عهده دارد بسیار تعیین کننده در نتیجه عمل و ظرافت عمل می باشد؛ لذا در انتخاب پزشک جراح خود دقت نمایید.

حواسمان به شما هست


پشیبانی واتس آپ سعادت آباد

پشیبانی واتس آپ سعادت آباد

پشیبانی واتس آپ جردن

پشیبانی واتس آپ جردن

پشتیبانی تلفنی سعادت آباد

پشتیبانی تلفنی سعادت آباد

پشتیبانی تلفنی جردن

پشتیبانی تلفنی جردن

هماهنگی جلسه حضوری سعادت آباد

هماهنگی جلسه حضوری سعادت آباد

هماهنگی جلسه حضوری جردن

هماهنگی جلسه حضوری جردن


نظرات مراجعه کنندگانی که به کلینیک دکتر نجف بیگی مراجعه کرده اند


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


تلگرام

تلگرام

ویدئو

ویدئو

اینستاگرام

اینستاگرام

با ما تماس بگیرید:

کلینیک سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴ 

  کلینیک جردن ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ 

به منظور هماهنگی جهت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید


 
 

لیفت ران و باسن

لیفت ران و باسن به گروهی از اعمال جراحی‌ زیبایی اطلاق می‌شود که طی آنها پوست و چربی اضافه از این قسمت‌ها برداشته شده و عضلات به محل طبیعی خود بازمی‌گردند.

چرا لیفت ران و باسن؟

لیفت ران و باسن یک راه‌حل دائمی برای کسانی است که به کمک انواع ورزش نتوانسته‌اند عضلاتی سفت برای خودشان در این نواحی پدید بیاورند و از شلی و افتادگی عضلات و پوست در این قسمت‌ها رنج می‌برند.

البته بهترین کاندیدا برای چنین اعمالی افرادی هستند که وزن آنها نسبتا ثابت است و چندان تغییر وزن را تجربه نمی‌کنند. افراد وسواسی و کسانی که از نتیجه کار می‌ترسند، همچنین بیمارانی که الکل و دخانیات مصرف می‌کنند معمولا از انجام این عمل‌ها منع می‌شوند.

به علت پیوستگی ران خارجی و باسن معمولا همراه با عمل لیفت ران خارجی، لیفت باسن نیز صورت می‌گیرد. در این عمل‌ها ممکن است نیاز به یک شکاف بزرگ وجود داشته باشد اما استفاده از روش‌های جدید و مدرن جراحی سبب می‌شود جراحان طی یک برنامه‌‌ریزی استراتژیک این برش و جراحت‌ها را در محل‌هایی که به چشم نمی‌آیند پنهان کنند و موجب شوند نتیجه کار شمایی زیبا و بی‌نقص داشته باشد.

درخصوص باسن نیز باید گفت لیفت باسن با بزرگ کردن آن متفاوت است و نباید عمل لیفت باسن را با لیفت باسن برزیلی که توامان پوست و بافت بالا کشیده شده و چربی به ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود، اشتباه گرفت. در عمل لیفت، خروج چربی‌ها، جدا کردن پوست اضافه و بازگرداندن عضلات این بخش به محل اصلی و طبیعی خود توسط پزشک انجام می‌گیرد و اگر بیمار بخواهد باسن بزرگتری داشته باشد باید از روش‌هایی چون تزریق چربی و فلپ بهره بگیرد که می‌تواند همزمان با عمل لیفت صورت بگیرد. البته در موارد بسیاری عمل جراحی لیفت ران مانند لیفت خارجی ران با لیفت باسن همراه می‌شود و دلیل آن نیز پیوستگی این دو عضو بدن به یکدیگر است. به هر روی جراحی همزمان ران و باسن نتیجه خوشایندتری برای بیمار به همراه خواهد داشت.

عوارض و معایب لیفت ران و باسن

لیفت ران و باسن مانند همه اعمال جراحی زیبایی و پلاستیک خالی از ریسک نیست و عوارض مخصوص به خود را دارد. به همین علت نیز پیش از انجام چنین عمل‌هایی مشاوره با پزشک، انجام آزمایش‌های مختلف جهت بررسی سلامت شخص و اتخاذ شیوه‌های سالم زندگی از جمله پرهیز از استعمال دخانیات به شدت توصیه می‌شود. بنا بر این پیشنهاد می‌شود پزشک یک برنامه منسجم درمانی از مشاوره تا نگهداری‌های پس از عمل برای هر شخص تدوین کرده و به او ارائه بدهد، تا بیمار با چشم باز و آگاهانه وارد فرآیند جراحی شود و توقع خود را متناسب با نتیجه قابل پیش‌بینی تنظیم کند.

پس از انجام عمل لیفت ران و باسن ممکن است مواردی چون دردهای مزمن، عفونت، عدم تقارن نواحی موردنظر، عدم بهبود زخم‌ها، تجمع خون زیر پوست، تغییر رنگ پوست، نکروز (مرگ) چربی، از بین رفتن حس پوست و آثاری از این دست بروز کند. البته برای کسانی که به علل گوناگون چندان تمایلی به عمل جراحی لیفت ران و باسن ندارند، روش‌های غیرتهاجمی مختلف و ساده‌تر نیز پیشنهاد می‌شوند. شیوه‌هایی که اگرچه نتیجه دقیق و مشابهی با عمل جراحی ندارند، اما برای بسیاری از بیماران خوشایندتر به نظر می‌رسند و تا حد قابل توجهی نظر بیمار را جلب خواهند کرد.

اعمال غیر تهاجمی لیفت ران و باسن

روش‌های غیر تهاجمی برای لیفت ران و باسن انواع مختلفی دارند که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزوتراپی و انحلال چربی

در این روش تزریق به ناحیه مزودرم یا میانی پوست مدنظر قرار می‌گیرد، به همین علت این شیوه با جراحی تفاوت‌های آشکاری دارد. اساس کار نیز به این صورت است که تزریق همراه با تضعیف بافت همبند موجب شکسته شدن چربی‌ها و تبدیل آنها به مایع می‌شود. چربی مایع نیز به‌راحتی از طریق مکانیسم‌های طبیعی بدن قابل دفع خواهد بود.

لیفت سرمایشی

شیوه اصلی در این روش بر سرمادهی به بخش و ناحیه مورد نظر استوار است. به این ترتیب که دستگاه روی ناحیه هدف قرار داده می‌شود و پوست بخش مورد نظر را به داخل کشیده و بین دو پنل خنک کننده قرار می‌دهد. فشاری که در این شرایط به پوست وارد می‌آید در حدی است که بیمار کاملا اطمینان یابد بافت‌های نرم زیر پوست نیز سرد شده‌اند و احساسی که بیمار در این حالت خواهد داشت، حسی توامان از سرما و کشیدگی در پوست است. هر جلسه از این روش تقریبا کمتر از یک ساعت زمان خواهد برد و تعداد جلسات آن بستگی به شرایط بیمار دارد.

لیفت باسن با استفاده از نخ یا امبدینگ باسن

در این روش پوست شل و افتاده و چربی‌های اضافی باسن به کمک نخ‌های سیلیکونی و جذبی مخصوصی که در عمق بافت چربی قرار می‌گیرند، کشیده می‌شوند. به این ترتیب بافت باسن به سمت بالا کشیده شده و سفت می‌شود. در حقیقت با امبدینگ باسن در اطراف بخیه‌های نخی، بافت لیفی محکمی تشکیل می‌شود که موجبات لیفت بافت و چربی را در این ناحیه فراهم می‌آورد.

لیفت باسن با استفاده از پیوند چربی

در مواردی که شلی و افتادگی باسن شخص خفیف باشد، می‌توان از روش تزریق چربی به دست آمده از سایر اندام‌ها به این ناحیه در راستای تصحیح فرم و حجم بخشیدن به آن بهره گرفت. همچنین چنانچه استفاده از این روش با بهره از سایر تجهیزات درمانی همراه شود، می‌توان به از میان رفتن سلولیت و قوام عضلات سرینی ناحیه باسن امیدوار بود. به علاوه با وجود مراقبت‌های پس از لیفت باسن با استفاده از تزریق چربی به شکل منظم و مناسب حصول نتیجه‌ای دائمی و ماندگار همراه با پوستی صاف در این ناحیه اصلا دور از دسترس نیست.

لیفت باسن با استفاده از لیپوساکشن

در برخی از موارد ممکن است افتادگی باسن تنها به‌علت وجود چربی باشد و افتادگی پوست مشاهده نشود. در چنین مواردی پزشک می‌تواند از روش لیپوساکشن که یک روش مشهور و شناخته شده برای خروج چربی‌ها از بافت است، استفاده کند و با خارج کردن چربی‌های اضافه، باسن را به شکل نرمال و طبیعی خود بازگرداند.

تایوپلاستی یا انواع جراحی لیفت ران

جراحی لیفت ران نیز برای خودش انواعی دارد که در زیر به اختصار به آنها اشاره خواهیم کرد:

لیفت داخلی ران: در این روش بخش داخلی ران و افتادگی و شلی پوست در این ناحیه مد نظر قرار می‌گیرد. برش جراحی لیفت داخلی ران در ناحیه داخلی آن ایجاد می‌شود و ممکن است این عمل پیش، حین و یا پس از جراحی با لیپوساکشن نیز همراه شود. این روش بیشتر مناسب کسانی است که بر اثر کاهش وزن ناگهانی فرم مناسب ران خود را از دست داده‌اند.

لیفت میانی ران: افتادگی پوست در این روش در بخش بالایی ناحیه میانی ران، مورد توجه قرار می‌گیرد. برش‌های ایجاد شده در این شیوه از بخش جلو و بالای ران آغاز شده، از ناحیه داخلی آن عبور می‌کند و به زیر خط میانی ران و باسن خواهد رسید. البته لیفت میانی ران نیازمند بیهوشی کامل است.

لیفت خارجی ران‌ها: در لیفت خارجی ران‌ها، جراحی بر ناحیه کناری و جلویی ران‌ها متمرکز است. در این شیوه، برش‌های جراحی در بخش فوقانی ران ایجاد می‌شوند. البته پزشک می‌کوشد این جراحت‌ها را در امتداد خط لباس زیر ایجاد کند. به این ترتیب زخم ایجاد شده زیر لباس بیمار پنهان خواهد شد. لیفت خارجی ران‌ها در مواردی با لیفت باسن و لیپوساکشن نیز همراه می‌شود.