کلینیک دکتر نجف بیگی
بهترین جراح زیبایی
مرداد ۱۴, ۱۳۹۸
جراحی پلاستیک

جراحی پلاستیک یک نوع تخصص در جراحی است که شامل، بازسازی دوباره ظاهر افراد یا تغییرات در بدن آنها می باشد.

در سال 2010 ، طبق نظرسنجی که در ایالات متحده انجام گرفت نشان داد که،از 9،336،814 روش های زیبایی که صورت گرفته ، حدود 1،622،290 به صورت جراحی بوده و باقی از دیگر روش های فوق استفاده شده است. در آسیا، به علت تخصص آنها در انواع جراحی زیبایی، این روش ها به محبوب ترین جراحی تبدیل شده است. کشورهایی مانند چین و هند به بزرگترین بازارهای جراحی زیبایی آسیا تبدیل شده اند.

جراحی های استخوان صورت نیز در کره جنوبی محبوبیت فراوانی دارد. و از روش های مختلف جراحی برای استخوان چهره استفاده می شود.

هر ساله تعداد جراحی های پلاستیک به آرامی رو به افزایش است.از سال 2000 تا 2015 حدود 115٪ افزایش پیدا کرده است.

آیا تا به حال شنیده اید که پزشکان چگونه چهره پسر 4 ساله ای که در اثر حمله سگ چانه خود را از دست داده بود بازسازی کرده اند یا علامت ماه گرفتگی بدو تولد زن جوان را توسط لیزر از بین برده اند.

 

جراحی پلاستیک

 

انواع روش های جراحی زیبایی:

روش های درمان بستگی به جراح و نوع بیماری شما، بسیار فردی و خاص شما خواهد بود. جراح یک سابقه پزشکی دقیق از شما در اختیار دارد، که بر اساس ارزیابی پرونده و نتایج آزمایشات شما، نوع جراحی مناسب را انتخاب می نماید.

عمل های زیبایی غیر جراحی عبارتند از : بوتاکس ، لیزر، تزریق ژل و چربی به گونه و لب …

جراحی های زیبایی و ترمیمی عبارتند از: 

بازسازی یا افزایش و کاهش حجم سینه: این روش ها برای کسانی که تحت عمل جراحی سرطان سینه قرار گرفته اند یا برای خانم هایی که سینه های غیر طبیعی دارند و باعث ایجاد مشکلاتی در زمینه مسائل مربوط به سلامت جسمی و روحی آنها شده است، اجام می شود.

جراحی دست و پا: این جراحی برای افرادی که مبتلا به انواع مختلفی از بیماری ها هستند، از جمله تومورهای سرطانی و غیر سرطانی و انگشتان دست و پا به هم چسبیده  و یا انگشتان اضافه، مورد استفاده قرار می گیرد.

پیوند پوست: برای افرادی که شدیدا سوخته اند یا قسمتی از پوست آنها بریده شده است مورد استفاده قرار می گیرد.

روشهای میکروسکوپیک یا فلاپ: این جراحی ها می توانند برای جایگزینی قسمت های بدن تحت تاثیر آسیب یا بیماری، مانند سرطان انجام شوند.

جراحی صورت: این جراحی می تواند برای اصلاح نقص های صورت مانند شکاف کام ، مشکلات تنفسی مانند خروپف، یا عفونت های مزمن سینوسی، انجام شود.

 

جراحی پلاستیک

 

پوشش بیمه جراحی های پلاستیک و ترمیمی:

بر خلاف عمل های زیبایی، اکثر بیمه گران هزینه های جراحی ترمیمی را پوشش می دهند، به ویژه اگر شما یک مشکل عملکردی داشته باشید. پس بهتر است، حتما قبل  از عمل در این مورد اطلاعات لازم را کسب نمایید.

عوارض، خطرات عمل های زیبایی:

همه جراحی ها دارای خطراتی هستند. عوارض نادر جراحی های زیبایی شامل هماتوم، آسیب به عصب ها، عفونت، جای بخیه، پس زدن یا پارگی پروتزها و در نهایت آسیب به اندام تحت عمل می باشد.

1 دیدگاه

  1. سلام, این یک دیدگاه است.
    برای شروع مدیریت، ویرایش و پاک کردن دیدگاه‌ها، لطفا بخش دیدگاه‌ها در پیشخوان را ببینید.
    تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
2 + 7 =