با ما تماس بگیرید:

کلینیک سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴ 

  کلینیک جردن ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ 

هدف از جراحی چانه چیست؟


‎ جراحی چانه ( ژنیوپلاستی، منتوپلاستی) در زیبایی چهره افراد سایز چانه و فرم آن بسیار موثر است. عدم تناسب سایز چانه در چهره نقش بسزایی در نامتقارن نشان دادن صورت فرد دارد. به صورتی که افرادی که چانه خیلی کوچک و عقب رفته ای دارند ، بینی آنها بزرگتر از حدمعمول دیده میشود و از زیبایی صورت فرد میکاهد. همینطور افرادی که چانه بزرگ و‌جلو آمده ای دارند ،به نظرافرادی خشن و فرم چهره کاملا مردانه خواهند داشت. خوشبختانه از طریق جراحی های زیبایی پلاستیک این امکان فراهم شده تا مشکلات این افراد با جراحی های ساده در حد دو‌تا نهایتا سه ساعته کاملا برطرف شود. روش اول در افرادی که چانه بزرگ و برجسته ای دارند ،کوچک کردن استخوان چانه فرد از طریق جراحی بریدن استخوان چانه و فیکس کردن آن از طریق پیچ هایی مخصوص در فضایی عقب تر از محل اولیه است. روش دوم برای کوچک کردن چانه ، تراشیدن استخوان چانه از طریق برش داخل دهانی و shape کردن چانه به فرم دلخواه است.

نظر دکتر نجف بیگی در مورد جراحی چانه :‎ برای افرادی که دچارعارضه کوچک بودن استخوان چانه هستند نیز دو روش وجود دارد: روش اول پروتز چانه است که در دونوع پروتزهای سیلیکونی(بافت نرم ) وپروتزهای پورکس (بافت سخت استخوانی) در بازار موجود است. که از این طریق چانه فرد برجسته تر و جلو آمده و زیبایی چهره فرد دوچندان خواهد شد. روش دوم جراحی های چانه از طریق برش استخوان چانه و جلو آوردن آن میباشد که از طریق پیچ های مخصوص فیکس شده و دائمی خواهدبود. مزیت مهم وقابل توجه این عملها با توجه به برش های داخل دهانی،در نداشتن هیچ گونه جای بخیه یا اسکار جراحی در سطح پوست فرد است. به همین دلیل هیچ اثری از محل برش در صورت فرد نخواهد بود. همیشه توجه داشته باشید تخصص ،تبحر و تجربه جراح فوق تخصص در انجام این عملها بسیار در نتیجه عمل تعیین کننده است.

حواسمان به شما هست


پشیبانی واتس آپ سعادت آباد

پشیبانی واتس آپ سعادت آباد

پشیبانی واتس آپ جردن

پشیبانی واتس آپ جردن

پشتیبانی تلفنی سعادت آباد

پشتیبانی تلفنی سعادت آباد

پشتیبانی تلفنی جردن

پشتیبانی تلفنی جردن

هماهنگی جلسه حضوری سعادت آباد

هماهنگی جلسه حضوری سعادت آباد

هماهنگی جلسه حضوری جردن

هماهنگی جلسه حضوری جردن

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


تلگرام

تلگرام

ویدئو

ویدئو

اینستاگرام

اینستاگرام

نمونه جراحی چانه دکتر آرش نجف بیگی


پروتز چانه
پروتز چانه
پروتز چانه
پروتز چانه
پروتز چانه
پروتز چانه

با ما تماس بگیرید:

کلینیک سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴ 

  کلینیک جردن ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ 

به منظور هماهنگی جهت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید


 
 

جراحی چانه

جراحی چانه چیست؟

جراحی چانه یا مینوپلاستی، یک روش جراحی برای تغییر شکل چانه، با اضافه کردن ایمپلنت یا کاهش حجم استخوان چانه توسط جراحی است.

خطرات و عوارض جانبی احتمالی:

عوارض معمولی نسبتا جزئی است و شامل تورم، هماتوم یا همان خون ریزی ضعف یا بی حسی لب پایین باشد.

موارد دیگر  که احتمال آن کمتر است شامل: عفونت، تغییرات استخوانی و جابجایی ایمپلنت است.

یک جراح با تجربه می تواند به خطرات و عوارض ناشی از جراهی را کاهش دهد.

به بیماران توصیه می شود، تا چند روز بعد از عمل جراحی چانه، فقط غذای نرم و نوشیدنی مصرف کنند.

انواع ایمپلنت چانه:

ایمپلنت سیلیکونی یکی از رایج ترین ایمپلنت ها برای افزایش حجم چانه می باشد. آنها نرم، صاف، انعطاف پذیر و در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارند. آنها با بافت های اطراف چانه ترکیب نمی شوند، بنابراین باید در انتخاب آن دقت لازم را به خرج داد. همچنین می تواند به آسانی برداشته شوند.

معایب استفاده از این نوع ایمپلنت این است که، ممکن است حرکت کنند.

ایمپلنت های پلی اتیلن، سخت، متخلخل، کمی انعطاف پذیر و به شکل ها و اندازه های مختلف وجود دارند. این نوع ایمپلنت می تواند با بافت های اطراف ترکیب شود.

از آنجایی که بافت اطراف به داخل تخلخل ایمپلنت پلی اتیلن نفوذ می کند، حذف و برداشتن این نوع ایمپلنت بسیار دشوار است.

معمول ترین نوع جراحی زیبایی چانه، استفاده از ایمپلنت چانه است. برش در زیر چانه یا داخل لب پایینی ایجاد می شود.

در زیبایی چانه به روش غیر جراحی، از یک پرکننده تزریقی استفاده می شود. اکثر پرکننده ها موقت هستند، نتایج آنها بعد از سال ها از بین می روند.

پرکننده های موقت معمول شامل: اسید هیالورونیک و هیدروکسی آپاتیت کلسیم هستند.

جراحان پلاستیک ممکن است، جراحی چانه را برای بیمارانی که رینوپلاستی یا جراحی بینی انجام داده اند توصیه کنند، تا تناسب چهره بهتری را به دست آورد. زیرا با تغییر سایز بینی، ممکن است اندازه چانه نا مناسب شود.

به این نوع عمل های جراحی چهره سازی گفته می شود.

یکی از مهمترین تصمیماتی که شما در مورد جراحی زیبایی چانه می گیرید، انتخاب جراح زیبایی متخصص و با تجربه در زمینه جراحی صورت است.

پس از ۷ تا ۱۰ روز چنانچه ناراحتی خاصی نداشته باشید، می توانید به فعالیت های اجتماعی خود بازگردید. ولی برای فعالیت وزرشی سنگین حتما باید یک ماه صبر کنید.

جراحی ایمپلنت چانه معمولا یک روش سرپایی است، که با استفاده از بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی با آرامبخش انجام می شود. برای جراحی چانه تمام برش ها از داخل دهان انجام می شود، بنابراین هیچ زخمی در خارج دیده نمی شود.

خوشبختانه چانه یک منطقه ای است که تمام ویژگی های آن قابل تغییر است. گاهی نیاز است تغییرات مختلفی در یک چانه بر اساس آناتومی فردی بیمار انجام شود، تا نتیجه عمل مطلوب شود.

هنگام مشاوره برای جراحی چانه،حتما عکس های قبل و بعد عمل دکتر را بررسی کنید تا مطمئن شویدنتیجه عمل طبیعی باشد.  

عمل جراحی ایمپلنت چانه به تنهایی معمولا کمتر از یک ساعت انجام می شود.

شما باید حداقل یک تا دو هفته پس از جراحی، هنگام خوای سر خود را بالاتر از بدن خود قرار دهید. تا صورت شما متورم نشود. و این کار در بهبود سریعتر بخیه های شما تاثیر به سزایی دارد.

پزشک ممکن است از شما بخواهد تا چند روز بعد از عمل فقط از مایعات استفاده کنید.

بسیار مهم است که دستورالعمل های پزشک جراح را به خوبی انجام دهید، تا به نتایج دلخواه خود زودتر برسید.

نتیجه عمل، یک ماه پس از عمل به نهایی می شود. و پس از حدود ۳ ماه، تورم ناشی از عمل از بین  می رود.