با ما تماس بگیرید:

کلینیک سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴ 

  کلینیک جردن ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ 

هدف از ژنیکوماستی چیست؟


‎ ژنیکوماستی یا جراحی سینه آقایان، به عارضه بزرگ شدن بیش از حد معمول سینه آقایان ژنیکوماستی اطلاق میشود. این عارضه به دلایل مختلفی ظهور میکند و فرم ناخوشایندی برای بدن فرد ایجاد میکند به طوری که آقایان در پوشیدن لباس تنگ مشکل خواهند داشت وبه دلیل فرم زنانه ای که درسینه ایجاد میشود،باعث ناراحتی آنها میگردد. وبه دلایل مختلفی ایجاد میشود: 🔴تغییرات هورنها وکاهش سطح هورمونهای مردانه 🔴افزایش سن 🔴مصرف بیش از حدمشروبات الکلی 🔴مصرف داروهای غیر مجاز بدنسازی و یا مصرف بیش از حدمعمول داروها 🔴اضافه وزن وتجمع چربی زیاد درناحیه سینه آقایان 🔴تغییرات هورمونی وافزایش سطح هورمونهای زنانه در آقایان 🔴برخی بیماریهای خاص مثل تیروئید، نارسایی های کلیوی وکبدی و...... متاسفانه این موضوع در افراد ورزشکاری که از داروهاوپودر های غیر مجاز و غیراستاندارد استفاده میکنندبه وفور دیده میشود . خوشبختانه جراحی های پلاستیک و زیبایی به کمک این افراد آمده و این عارضه ناخوشایند را با جراحی های کوتاه یک تا نهایتا دوساعته برطرف میکند.

نظر دکتر نجف بیگی در مورد ژنیکوماستی:‎ برخی از افراد فقط از طریق تخلیه چربیهای تجمع یافته زیرسینه مشکلشان مرتفع شده و فرم سینه اولیه خود را دوباره به دست خواهند آورد. ✅نکته قابل توجه و مثبت آن در امکان انجام این دسته از عملها از طریق بی حسی موضعی میباشد. وبرخی دیگر نیاز به برشهای کوچکی در اطراف هاله سینه یا برشهای خطی سینه خواهند داشت تا پوست افتاده و شل این ناحیه نیز برداشته شود. توصیه میشود بعد از عمل برای کاهش ورم و فرم دهی بهتر و ماندگار پوست سینه ، از گن های مخصوص بعد از عمل استفاده شودکه به شکل جلیقه های کوتاهی بوده و در زیر پیراهن یا تیشرت اصلا دیده نمیشود. توجه داشته باشید که حتما برای برطرف کردن مشکل خود از پزشکان حاذق و باتجربه فوق تخصص جراحی های پلاستیک کمک بگیریدتا برای همیشه از داشتن اندامی زیبا و ایده ال لذت ببرید.

حواسمان به شما هست


پشیبانی واتس آپ سعادت آباد

پشیبانی واتس آپ سعادت آباد

پشیبانی واتس آپ جردن

پشیبانی واتس آپ جردن

پشتیبانی تلفنی سعادت آباد

پشتیبانی تلفنی سعادت آباد

پشتیبانی تلفنی جردن

پشتیبانی تلفنی جردن

هماهنگی جلسه حضوری سعادت آباد

هماهنگی جلسه حضوری سعادت آباد

هماهنگی جلسه حضوری جردن

هماهنگی جلسه حضوری جردن

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


تلگرام

تلگرام

ویدئو

ویدئو

اینستاگرام

اینستاگرام

نمونه جراحی سینه آقایان دکتر آرش نجف بیگی


جراحی سینه آقایان
جراحی سینه آقایان
جراحی سینه آقایان
جراحی سینه آقایان
ژنیکوماستی
ژنیکوماستی

با ما تماس بگیرید:

کلینیک سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴ 

  کلینیک جردن ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ 

به منظور هماهنگی جهت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید


 
 

جراحی سینه آقایان یا جراحی ژنیکوماستی چیست؟

جراحی سینه آقایان به شرایطی گفته می‌شود که پستان مردانه به صورت خوش‌خیم بزرگ شده و مشکلاتی را برای بیمار ایجاد می‌کند. این مشکل، عمدتا به دلیل افزایش بافت مجرای استروما و یا توده‌های چربی به وجود می‌آید که در صورت لزوم، پزشک جراحی ژنیکوماستی را انجام می‌دهد.

براساس یک تحقیق ۷ ساله، این مشکل شیوع ۳۶ درصدی در بین مردان جوان دارد. هر چند جراحی سینه آقایان و یا جراحی ژنیکوماستی چندان در بین کشورهای مختلف جا افتاده نیست. در ادامه، به بررسی موارد مهم در زمینه جراحی سینه آقایان می‌پردازیم.

چرا سینه‌ی آقایان بزرگ می‌‍شود؟

عوامل متعددی می‌توانند در بروز ژنیکوماستی نقش داشته باشند. از جمله مهم‌ترین و اصلی‌ترین دلایل به وجود آمدن این مشکل می‌توان به چاقی بیش از حد اشاره کرد. توده‌های چربی در تمام بدن افراد چاق وجود دارند، بسته به نوع چاقی و فرم بدن، ممکن است چاقی بیش از حد، موجب بروز ژنیکوماستی شود و بیمار راهی جز جراحی ژنیکوماستی نداشته باشد. از دیگر عوامل بروز ژنیکوماستی یا بزرگی سینه در آقایان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تغییرات هورمونی در بدن بیمار
 • ارث‌بری بیماری از نسل قبل
 • بیماری‌هایی همچون بیماری کبد
 • تاثیر برخی از داروهای غیر تجویزی یا تجربی از جمله استروئیدهای آنابولیک
 • تاثیر مصرف مواد مخدر از جمله ماریجوانا

ژنیکوماستی چه علائم و تاثیراتی دارد؟

به صورت کلی می‌توان گفت اصلی‌ترین نشانه بروز ژنیکوماستی، بزرگ شدن سینه در آقایان است. برخی از مشخصات ژنیکوماستی عبارتند از:

 • تجمع چربی به صورت موضعی در قسمت سینه مردان
 • پوست اضافه
 • بزرگ شدن یک یا هر دو سینه در آقایان
 • در برخی از موارد احساس درد در یک یا هر دو سینه‌ی مردان

ژنیکوماستی می‌تواند بر ارتباطات اجتماعی شخص تاثیرگذار باشد و اعتمادبه‌نفس بیمار را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد. شاید این موضوع مهم‌ترین دلیلی باشد که بیماران به جراحی سینه آقایان روی ‌می‌آورند. بیشترین تاثیر ژنیکوماستی، تاثیرات روحی روانی است. بیمار، ناراحت از این موضوع بوده و گاها ترس بدخیم شدن بیماری خود را دارد. در مراجعات به دفتر پزشک، غالب بیماران نگرانی خود را از حاد شدن این موضوع بیان کرده و خواهان جراحی ژنیکوماستی هستند.

درمان ژنیکوماستی

دو گزینه اصلی برای درمان این بیماری عبارتند از:

درمان دارویی

بسته به نوع ژنیکوماستی (فیزیولوژیک و یا پاتوفیزیولوژیک) پزشک تصمیم می‌گیرد به وسیله تجویز دارو و بدون انجام جراحی ژنیکوماستی، بیمار را درمان کند. برای درمان این بیماری سه کلاس دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد:

 • آندروژنها (مانند تستسترون، دانازول و…)
 • آنتی استروژنها (مانند کلومیفن، تاموکسیفن و…)
 • مهارکننده آروماتاز (مانند لتروزول، آناستروزول و…)

در صورت پاسخ مثبت بیمار به دارو، نیازی به جراحی نیست. لازم به ذکر است که دارودرمانی عمدتا در مرحله تکثیر می‌تواند تاثیرگذار باشد و در صورت چند دوره مصرف دارو و عدم تاثیر گذاری، جراحی سینه آقایان راه حل درمان این بیماری است.

·       جراحی سینه آقایان یا جراحی ژنیکوماستی

جراحی سینه مردان را می‌توان به شکل لیپوساکشن، رزکسیون (برش) باز و رزکسیون با کاهش پوست انجام داد. براساس نظرسنجی‌های انجام شده در بین تعدادی از بیماران که تحت جراحی سینه آقایان قرار گرفته بودند، تنها ۶۲٫۵ درصد بیماران از جراحی ژنیکوماستی خود راضی یا بسیار راضی بوده‌اند.

بسته به وضع بیمار، درمان به وسیله جراحی می‌تواند متفاوت باشد. در برخی موارد تنها نیاز است تا بافت اضافه برداشته شود و خطوط سینه افزاش یابد اما در برخی از بیماران، وزن بیش از حد بافت سینه ممکن است سبب افتادگی سینه‌ها و شل شدن آرئولا (پوست تیره اطراف نوک پستان) شده و از این رو نیاز است تا موقعیت و اندازه آرئولا تنظیم شده و پوست اضافه کاهش یابد.

قبل از جراحی سینه آقایان چه کاری باید انجام داد؟

پیش از انجام جراحی، ممکن است پزشک برای شما داروهای خاصی را تجویز کند و یا بالعکس، مصرف برخی از داروها را ممنوع کند. شرایط هر بیمار متفاوت است و پزشک معالج براساس معاینات برخی دستورات پزشکی را برای بیمار تجویز می‌کند. به صورت کلی، قبل از جراحی سینه آقایان، توجه به موارد زیر بسیار حائز اهمیت است:

 • در صورت چاقی مفرط، وزن خود را به حالت ایده‌آل برسانید؛
 • اطلاعات کاملی از داروهایی که مصرف می‌کنید، به جراح خود بدهید؛
 • مصرف سیگار را قطع کنید؛
 • حساسیت‌های دارویی، سابقه جراحی و مواردی از این دست را برای پزشک خود شرح دهید؛
 • بنا به شرایط شما، ممکن است پزشک، مصرف داروهای حاوی آسپرین را برایتان ممنوع کند؛
 • مواردی که بر لخته شدن خون تاثیر منفی می‌گذارد، همچون سیر را استفاده نکنید؛

مراحل جراحی سینه آقایان

جراحی ژنیکوماستی ممکن است براساس فرد بیمار و نوع جراحی تفاوت‌هایی داشته باشد، اما سه مرحله زیر تقریبا در تمامی جراحی‌ها ثابت هستند:

۱- بیهوش کردن بیمار

بیمار توسط متخصص بیهوشی، بیهوش شده و شرایط او تحت نظر قرار می‌گیرد. برای این جراحی از بیهوشی عمومی و آرام‌بخش‌های وریدی استفاده می‌شود

۲- لیپوساکشن

در برخی موارد که بزرگی سینه آقایان تنها به دلیل توده‌های چربی است، ممکن است تنها از روش لیپوساکشن استفاده شود. در این تکنیک، یک لوله توخالی نازک به نام “کانول” از طریق چند برش کوچک در بدن بیمار، به صورت کنترل شده به جلو و عقب حرکت کرده و بافت چربی‌های اضافه را جدا می‌کند؛ سپس توسط مکش خلاء، چربی‌ها از بدن بیمار خارج می‌شوند.

۳- برش

تکنیک‌های برش در جایی توصیه می‌شوند که بافت غده پستانی باید به مقدار زیادی برای ترمیم فرم سینه برداشته شود. همچنین، هنگامی که پوست اطراف نوک پستان لازم است کاهش یابد یا هنگامی که بخواهیم نوک پستان طبیعی‌تر به نظر برسد، برش مورد نیاز است.

کاندیداهای مناسب جراحی سینه آقایان چه افرادی هستند؟

به صورت کلی، ژنیکوماستی برای آقایانی که از فرم و اندازه سینه خود راضی نیستند، مناسب است. همچنین:

 • بیمار باید از لحاظ بدنی سالم بوده و توانایی جراحی را داشته باشد؛
 • از دخانیات و مواد اعتیادآور استفاده نکند؛
 • وزن متعادل داشته باشد؛
 • رشد سینه به حد نهایی خود رسیده باشد؛
 • درمان‌های دارویی برای درمان بیماری ژنیکوماستی بر روی آن‌ها تاثیری نداشته است.

هزینه جراحی ژنیکوماستی چقدر است؟

هزینه جراحی سینه آقایان بسته به متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، نوع بیمارستان، خدمات و … می‌تواند بسیار متفاوت باشد. عوامل زیر در تعیین هزینه این جراحی دخیل هستند:

 • دستمزد پزشک
 • هزینه بیمارستان خصوصی و یا دولتی
 • نسخه‌های دارو
 • آزمایش‌های پزشکی و…

عوارض و خطرات جراحی سینه مردان

مجموعه بیمارستان، پزشک جراح پلاستیک و زیبایی، نوع جراحی و … می‌تواند بر نتیجه عمل تاثیرگذار باشد. به صورت کلی، ممکن است موارد زیر برای برخی از بیماران رخ دهد:

 • اثرات مواد بیهوشی استفاده‌شده تا چند هفته گریبان‌گیر بیمار باشد؛
 • خون در محل جراحی لخته شود؛
 • سینه‌ها پس از جراحی نامتقارن باشند؛
 • در میزان حساسیت نوک سینه‌ها تغییراتی ایجاد شود؛
 • محل جراحی، عفونت کند؛
 • در ناحیه سینه و کمر درد احساس شود.

نیاز است تا در صورت بروز هر کدام از مشکلات زیر، سریعا پزشک متخصص خود را در جریان قرار داده و تحت مداوا قرار گیرید.

مراقبت‌های لازم پس از جراحی ژنیکوماستی

پس از جراحی، تغییر سایز سینه‌ها کاملا مشهود است. پس از گذشت مدت زمان کوتاهی و پس از دوران نقاهت، تورم سینه‌ها کمتر شده و نتیجه نهایی جراحی مشخص می‌شود. عمدتا زمانی در حدود ۳ الی ۶ ماه نیاز است تا نتیجه نهایی حاصل شود.

پس از این جراحی، لوله‌های ظریف و کوچکی جهت جمع‌آوری خون و مایعات اضافی زیر پوست قرار می‌گیرد (به صورت موقت). بین یک تا دو هفته، در محل جراحی، کبودی و تورم قابل مشاهده است. فعالیت‌های بدنی سبک و سنگین باید بین ۴ تا ۶ هفته به تعویق انداخته شوند.

پس از ورزش و رژیم غذایی، جراحی آخرین راه است!

جراحی باید در مرحله آخر باشد. اگر ژنیکوماستی به علت چاقی مفرط است، می‌توان با کاهش وزن این مشکل را از بین برد. به صورت کلی، در صورتی که ورزش و رعایت رژیم غذایی زیر نظر پزشک به نتیجه نرسید، می‌توان به سراغ گزینه آخر، یعنی جراحی ژنیکوماستی رفت.

کاهش سایز سینه مردان

عمل جراحی کاهش سینه مردانه موثر ترین درمان شناخته شده برای gynecomastia یا سینه های بزرگ مردان است. در این عمل جراحی زیبایی، بافت چربی و غدد لنفاوی از بین می رود تا ظاهری محکم تر و مردانه تر را به سینه بازگرداند.

با توجه به ژنتیک، یا استفاده از داروهای خاص، کاهش وزن و دلایل نامشخص دیگر، برخی از مردان سینه های بزرگ با ظاهر  زنانه دارند.

سینه ای بزرگ و افتاده مردان  میتواند احساس اعتماد به نفس آنها را بگیرد. با کمک یک متخصص و جراح زیبایی ماهر، شما می توانید یک ظاهر طبیعی به سینه خود بدهید.

تکنیک های پیشرفته جراحی امروزی و بهبود سریع و زخم ها و نامرئی شدن محل بخیه باعث شده که این جراحی روز به روز طرفداران بیشتری پیدا کند.

روش درمانی برای ژنیکوماستی با لیپوساکشن سینه مردان به طور معمول با استفاده از بیهوشی موضعی با آرامبخش و یا بیهوشی عمومی انجام می شود. که توسط یک برش کوچک در هر طرف سینه انجام می شود.

با توجه به نیاز بیمار و ترجیح جراح زیبایی، برش ها ممکن است در امتداد قسمت لبه آئولا یا زیر بغل قرار گیرند. از طریق این برشها، بافت چربی و غدد را حذف می کند.