جراحی زیبایی سینه خانم ها

با ما تماس بگیرید:

کلینیک سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴ 

  کلینیک جردن ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ 

هدف از جراحی زیبایی سینه چیست؟


‎عمل‌های جراحی سینه خانم‌ها شامل دو نوع جراحی می باشد: دسته اول خانم‌هایی هستند که دچار شلی و افتادگی پوست در ناحیه سینه هستند و در این افراد از طریق جراحی فقط سینه لیفت شده و افتادگی آن برطرف می‌شود. (ماستوپکسی) دسته دوم خانم هایی هستند که علاوه بر شلی و افتادگی پوست سینه، از حجم و بزرگ بودن آن نیز ناراحت هستند و برای این افراد علاوه بر لیفت و بالا آوردن سینه همزمان از حجم بافت سینه نیز برداشته شده و سینه کوچک‌تر می شود. (ماموپلاستی)

نظر دکتر نجف بیگی در مورد جراحی سینه:‎این عمل‌ها از طریق بیهوشی صورت گرفته و با برشهایی ظریف دور هاله سینه و یک خط عمودی در زیر هاله سینه انجام می شود. مزیت این عمل‌ها در این است که به خانم‌هایی که به دلیل افزایش یا کاهش وزن یا شیردهی یا افزایش سن دچار افتادگی سینه شده‌اند، کمک نموده و کاملاً فرم سینه را به حالت اولیه (قبل از افتادگی) برمی‌گرداند. طبق اظهارات خود بیماران اعتماد به نفس، تجربه‌ای شیرین پس از انجام عمل می باشد و رضایت در این افراد از اینکه می‌توانند لباس‌های مناسب و مورد نظرشان را به تن کنند کاملا مشهود است. دقت کنید که برای داشتن نتیجه‌ای ایده‌آل و رضایت بخش از عمل سینه و داشتن بخیه‌های ظریف و فرم دهی مناسب سینه، حتماً به پزشکان فوق تخصص جراحی پلاستیک که تبحر و تخصص در این زمینه دارند مراجعه نمایید.

حواسمان به شما هست


پشیبانی واتس آپ سعادت آباد

پشیبانی واتس آپ سعادت آباد

پشیبانی واتس آپ جردن

پشیبانی واتس آپ جردن

پشتیبانی تلفنی سعادت آباد

پشتیبانی تلفنی سعادت آباد

پشتیبانی تلفنی جردن

پشتیبانی تلفنی جردن

هماهنگی جلسه حضوری سعادت آباد

هماهنگی جلسه حضوری سعادت آباد

هماهنگی جلسه حضوری جردن

هماهنگی جلسه حضوری جردن

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


تلگرام

تلگرام

ویدئو

ویدئو

اینستاگرام

اینستاگرام

با ما تماس بگیرید:

کلینیک سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴ 

  کلینیک جردن ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ 

به منظور هماهنگی جهت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید


 
 

جراحی سینه ، مزایا و معایب جراحی سینه و هزینه جراحی زیبایی سینه برای زنان

جراحی سینه یکی از عمل‌های جراحی زیبایی پرطرفدار در میان بانوان است. البته عمل کوچک کردن سینه برای آقایان نیز انجام می‌شود، اما عمده آمار چنین اعمالی متعلق به خانم‌هاست. جراحی سینه انواع گوناگونی دارد که از لیپوساکشن و کاهش چربی تا تزریق ژل و چربی و استفاده از انواع پروتز را شامل می‌شوند.

چرا جراحی سینه؟

جراحی سینه یا Mammaplasty در بسیاری از موارد به یاری فرد می‌آید تا اعتماد به نفس از دست رفته خود را بازیابی کند. مشکلی که در پی یک جراحی اجباری جهت برداشتن یک یا دو سینه، سانحه، مشکلات ژنتیکی و یا بالا رفتن سن و افتادگی و شل شدگی عضلات و پوست پدید می‌آید. البته در اعمالی چون کوچک کردن سینه بیش از زیبایی، سلامت شخص و از میان بردن فشار بر سایر اندام‌های او مد نظر قرار می‌گیرد.

روش‌های گوناگونی برای رفع مشکلات سینه عمدتا در بانوان و در مواردی مردان از سوی پزشکان متخصص زیبایی توصیه می‌شود. هر یک از این روش‌ها به فراخور وضعیت شخص و نیاز او مورد استفاده قرار می‌گیرند.

عمل جراحی پروتز سینه

گاهی پزشکان از پروتزهاس سالین (آب نمکی) یا سیلیکونی برای فرم‌دهی و بزرگ کردن سینه بیماران خود بهره می‌گیرند. در این روش از جراحی زیبایی سینه زنان، جراحت‌های کوچکی زیر سینه یا هاله نوک آن ایجاد می‌شود و به کمک این جراحت‌ها پروتز زیر بافت سینه قرار می‌گیرد. این روش جراحی طرفداران بسیاری دارد اما بیمار در این روش باید توجه کند که به هر دلیلی ممکن است در آینده نیازمند عمل ترمیمی باشد. حتی در مواردی نیاز به برداشتن پروتز سینه احساس می‌شود و این روش خود عملی جداگانه را طلب می‌کند که معمولا با استفاده از ایجاد برش در محل جراحت‌های قبلی انجام می‌شود.

روش دیگر تزریق چربی یا ژل به سینه است. البته چنین عملی برای همه بیماران مناسب نیست و پزشکان در ابتدا بیمار را از لحاظ کاندیداتوری برای چنین عملی کاملا مورد بررسی قرار می‌دهند. روش عمل نیز به این صورت است که ابتدا بخشی از چربی سایر بافت‌ها و اندام توسط لیپوساکشن برداشته و پس از پاک‌سازی با سالین به سینه تزریق می‌شود. استفاده از ژل نیز برای جراحی زیبایی سینه به‌صورت مشابه مرسوم است.

عمل جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی

همه عمل‌های جراحی سینه در زنان و مردان با هدف بزرگ یا کوچک کردن نیستند و گاه لیفت یا بالا کشیدن پوست و بافت شل شده سینه مدنظر است. عملی که بسته به میزان افتادگی و شل شدن پوست و نیاز به برداشتن بافت صورت می‌گیرد.

این عمل نیز معمولا با ایجاد برش در زیر سینه و یا هاله نوک پستان جهت پنهان‌سازی محل جراحی انجام می‌شود و در نتیجه آن بیمار ظاهری جوان و زیبا خواهد یافت.

عمل جراحی کوچک کردن سینه

کوچک کردن سینه در زنانی با سایز سینه بالا و مردانی که به ژنیکوماستی یا داشتن بافت اضافه و در مواردی دردناک در سینه خود مبتلا هستند، انجام می‌شود.

زنانی که سایز سینه بزرگ دارند معمولا از درد قفسه سینه و ستون فقرات نالان هستند و با خارش و حساسیت‌های پوستی در نواحی اطراف سینه خود دست و پنجه نرم می‌کنند. مردان نیز گاهی به‌صورت ژنتیکی و یا در سنین میانسالی و پیری درگیر مشکل بزرگی بافت سینه می‌شوند. در فرآیند این عمل که حدود یک ساعت به طول می‌انجامد، پزشک به یاری لیپوساکشن چربی‌ها و بافت‌های اضافه سینه را برمی‌دارد و قسمت نوک سینه را به جایگاه بالاتری منتقل می‌کند. پس از عمل نیز بیمار به یک تا دو هفته ریکاوری نیازمند است.

چه کسانی نباید عمل جراحی سینه را انجام بدهند؟

عمل جراحی سینه مناسب کسانی است که در سطح قابل قبولی از سلامتی قرار دارند و بیمارانی که درگیر بیماری‌های جدی چون مشکلات قلبی، کلیوی، ریوی و اعصاب و روان هستند کاندیدای مناسبی برای انجام این عمل به حساب نمی‌آیند. همچنین بیمار برای انجام این عمل و تحمل مشکلات و عوارض احتمالی آن باید شخصا رضایت داشته و تصمیم گرفته باشد. انجام چنین اعمالی بنا به درخواست همسر و دیگران چندان توصیه شده نیست.

افرادی که از سایز و فرم سینه خود راضی هستند و تنها برای دستیابی به اندامی کاملا بی نقص و هالیودی بدن خود را به دست جراحان می‌سپارند نیز از نظر پزشکان چندان کاندیدای مناسبی برای عمل جراحی سینه به حساب نمی‌آیند. چرا که اعمال جراحی زیبایی بیشتر در مواردی کاربرد دارند که عضو مورد جراحی از ظاهر معیوب و مشکلات ویژه رنج ببرد. این اعمال می‌کوشند بهترین و زیباترین نسخه از خود فرد را تهیه کنند و به نمایش بگذارند و به صورت موازی با مزایا عوارض، ریسک و معایبی نیز دارند.

عوارض عمل جراحی سینه

اگر سیگاری هستید توصیه می‌شود پیش از عمل جراحی سینه، سیگار و استعمال هرگونه دخانیات را کنار بگذارید. چراکه استعمال دخانیات سبب می‌شود زخم‌ها و جراحات حاصل از عمل دیرتر و سخت‌تر جوش بخورند. دلیل این موضوع نیز تنگ شدن عروق خونی و پایین آمدن سطح جریان خون در آن ناحیه است.

افزون بر این پیشنهاد می‌شود چنانچه وزن بالا و تصمیم به کاهش وزن دارید، پیش از عمل این کار را انجام بدهید. مصرف داروهایی چون آسپرین و ضدالتهاب‌ها نیز باید پیش از انجام این عمل قطع شود. در مجموع بهتر است پیش از عمل طی یک جلسه مشاوره همه داروهای مصرفی، مصرف دخانیات و حتی الکل را با پزشک جراح در میان بگذارید.

تا یک روز پس از عمل جراحی سینه لوله‌های تخلیه خون و ترشحات اضافه درون جراحات نگه داشته می‌شوند. ورم و کبودی نیز تا دو الی سه هفته پس از جراحی همراه شما خواهند بود. البته اندکی از ورم تا سه ماه پس از عمل جراحی سینه همچنان ممکن است وجود داشته باشد.

در روزهای ابتدایی پس از عمل به احتمال بسیار هاله نوک پستان و حتی نوک آن دچار کم‌حسی و بی‌حسی خواهند شد. این حالت در بیشتر موارد تا چند ماه پس از عمل رفع می‌شود اما در موارد اندکی ممکن است کم‌حسی در این بخش‌ها تا مدت طولانی‌تری همراه بیمار بماند. این کم‌حسی در حقیقت به علت شوک وارده به این قسمت و آسیب وارد آمدن به اعصاب آن پدید می‌آید.

علاوه بر کم‌حسی و بی‌حسی این امکان وجود دارد که طی روزهای ابتدایی پس از عمل احساسی از سفتی در سینه و محل برش‌های جراحی در سینه بیمار وجود داشته باشد. این مشکل نیز می‌تواند با بهره از ماساژهای مخصوص مرتفع شود.

در خصوص تقارن نیز باید گفت در بیشتر موارد به‌رغم کوشش پزشک برای ایجاد تقارن، این موضوع به صورت کامل محقق نمی‌شود و ممکن است دو سینه اندکی نسبت به یکدیگر عدم تقارن داشته باشند.

سخن پایانی

جراحی زیبایی سینه معمولا در مواردی توصیه می‌شود که رژیم غذایی و ورزش تقریبا ناکارآمد باشند. از آنجایی که این عمل جراحی در دسته اعمال زیبایی قرار دارد، به‌صورت عمومی تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد و هزینه آن برای هر بیمار با توجه به نوع نیاز او به پروتز، تزریق چربی و ژل، لیفت، کوچک کردن، ترمیم و بازسازی سینه متفاوت است.

در پایان باید این نکته را نیز بیفزاییم که جراحی زیبایی سینه مانع از شیردهی نمی‌شود و بر فرآیند فرزندآوری و پرورش او تاثیری ندارد. همچنین این جراحی با سرطان شایع پستان در زنان مرتبط نیست و گزارش آماری ویژه‌ای از ابتلای زنانی که به این عمل مبادر ورزیده‌اند به بیماری سرطان پستان وجود ندارد.

زنان با توجه به دلایل مختلف، عمل جراحی زیبایی سینه را انتخاب میکنند. برخی از خانم ها احساس می کنند که سینه هایشان خیلی کوچک هستند. بعضی ها سینه های نامتقارن دارند. افزایش حجم پستان، یا کانتور سینه (هماهنگ کردن سینه) به منظور زیبایی ظاهر، سینه زن انجام می شود.

جراحی زیبایی متمرکز بر زیبایی ظاهر است.

روش ها، تکنیک ها و اصول جراحی زیبایی، به طور کامل بر بهبود ظاهر بیمار تمرکز دارد. جراحی زیبایی را می توان در تمام قسمت های سر، گردن و بدن انجام داد.

جراحی پلاستیک متمرکز بر رفع نقص ها برای بازسازی عملکرد و یا بهتر شدن ظاهر افراد انجام میشود.

جراحی پلاستیک به عنوان یک تخصص جراحی به بازسازی نقص های صورت و بدن ، که به علت اختلالات تولد، تروما، سوختگی، بیماری و غیره ایجاد شده است می پردازد.

زنان با توجه به دلایل مختلف، عمل جراحی زیبایی سینه را انتخاب میکنند. برخی از خانم ها احساس می کنند که سینه هایشان خیلی کوچک هستند. بعضی ها سینه های نامتقارن دارند.

افزایش حجم پستان، یا کانتور سینه (هماهنگ کردن سینه) به منظور زیبایی ظاهر، سینه زن انجام می شود.

 

ماموپلاستی:

۱- حجیم کردن سینه (ایمپلنت پستان): افزایش حجم سینه ها با استفاده از پروتزهای سیلیکونی ، ژل های پروتئینی و غیره انجام می شود.

کاشت پروتز سینه یک عمل جرحی نسبتا ساده و کم عارضه محسوب می شود.

سه نوع کلی از ایمپلنت های پستان وجود دارد که با مواد پرکننده آنها تعریف می شود: محلول شور، ژل سیلیکون و پرکننده کامپوزیت.

ایمپلنت پستان یک پروتز است که برای تغییر اندازه، شکل و کانتور سینه فرد استفاده می شود.

ایمپلنت سینه زیر عضله قفسه سینه قرار میگیرد. که توسط یک برش در زیر بغل یا منطقه اطراف نوک پستان و یا پایین تر از خط سوتین، انجام می شود.

جراحی سینه

۲- ماموپلاستی کاهشی (کاهش حجم سینه): حذف بافت های چربی و غدد لنفاوی، که برای کاهش درد شانه در زنان و مردان انجام می شود.

این جراحی، اغلب در زنان با سینه های بزرگ و سنگین که ناراحتی های قابل ملاحظه ای از جمله درد گردن، درد پشت و بی حسی یا ضعف ناشی از وزن سینه ها را تجربه می کنند، مورد استفاده قرار می گیرد. در طول این عمل پوست، چربی و بافت های اضافه پستان برداشته می شود.

۳-  لیفت سینه: این روش  معمولا پس از کاهش وزن یا پس از بارداری، برای از بین ببرد، شلی و افتادگی و یا عدم تقارن اندازه طبیعی سینه ، انجام می شود. بالا کشیدن یا تغییر شکل سینه ها ، اغلب پس از کاهش وزن یا بعد از بارداری. که شامل حذف پوست اضافه سینه و مقداری بافت غدد لنفاوی است.

۴- بازسازی سینه(مستوپکسی): جراحی بازسازی پستان اغلب در زنانی که تحت درمان سرطان سینه قرار گرفته اند انجام میشود.