با ما تماس بگیرید:

کلینیک سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴ 

  کلینیک جردن ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ 

هدف از جراحی بینی چیست؟


‎یکی از اصلی ترین اجزای صورت که در زیبا نشان دادن چهره نقش به سزایی دارد بینی است. مهمترین نکته در جراحی‌های زیبایی بینی متناسب بودن بینی با دیگر اجزای صورت است که این امر توسط جراحان فوق تخصص پلاستیک و زیبایی بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. همزمان با عمل‌های زیبایی بینی ، برخی مشکلات دیگر از جمله انحراف تیغه بینی و پولیپ‌های داخل بینی (که به دنبال آلرژی ایجاد می شوند) نیز قابل اصلاح هستند. نکته مهم و حائز اهمیت دیگر در جراحی‌های زیبایی بینی، در نظر گرفتن راه‌های تنفسی می باشد که اولویت اصلی و مهم پزشکان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی می باشد .

نظر دکتر نجف بیگی در مورد جراحی بینی:‎برخی از افراد دچار مشکلات مختصری در ناحیه بینی هستند که گاها از طریق بی‌حسی موضعی در مطب و بدون نیاز به جراحی کامل و اتاق عمل قابل اصلاح هستند. مثل افرادی که صرفاً دارای قوز بینی هستند و می‌توان از طریق بی حسی با یک جراحی سرپایی در مطب این استخوان برجسته روی بینی را تراشید.

حواسمان به شما هست


پشیبانی واتس آپ سعادت آباد

پشیبانی واتس آپ سعادت آباد

پشیبانی واتس آپ جردن

پشیبانی واتس آپ جردن

پشتیبانی تلفنی سعادت آباد

پشتیبانی تلفنی سعادت آباد

پشتیبانی تلفنی جردن

پشتیبانی تلفنی جردن

هماهنگی جلسه حضوری سعادت آباد

هماهنگی جلسه حضوری سعادت آباد

هماهنگی جلسه حضوری جردن

هماهنگی جلسه حضوری جردن


نظرات مراجعه کنندگانی که به کلینیک دکتر نجف بیگی مراجعه کرده اند


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


تلگرام

تلگرام

ویدئو

ویدئو

اینستاگرام

اینستاگرام

نمونه جراحی بینی دکتر آرش نجف بیگی


جراحی بینی
جراحی بینی
جراحی بینی
جراحی بینی
جراحی بینی

با ما تماس بگیرید:

کلینیک سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴ 

  کلینیک جردن ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ 

به منظور هماهنگی جهت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید


 
 

جراحی بینی یا رینوپلاستی

جراحی بینی یک شیوه جراحی برای از بین بردن نقایص زیبایی و پزشکی در بینی افراد است که توسط پزشک متخصص گوش و حلق و بینی، جراح پلاستیک و یا هر دو انجام می‌شود.

چرا جراحی بینی

جراحی بینی بیشتر با اهداف زیبایی و افزایش اعتماد به نفس اشخاص در سنین بزرگسالی یعنی ۱۵ تا ۱۷ به بعد برای بانوان و ۱۸ تا ۲۰ به بعد برای آقایان صورت می‌پذیرد. این جراحی برای رفع مواردی چون برداشتن قوز بینی، اعوجاج بینی، کوچک و بزرگ کردن بینی، کوچک کردن سوراخ بینی، تصحیح زاویه بینی نسبت به لب بالایی، رفع پلیپ بینی و مواردی از این قبیل صورت می‌گیرد و اگرچه هدف اصلی از انجام آن زیبایی است، اما اهداف سلامتی مانند تصحیح تنفس فرد و رفع معایب مادرزادی را نیز مد نظر قرار می‌دهد.

فرآیند انجام جراحی بینی

جراحی بینی به دو روش بسته و باز انجام می‌شود. در جراحی بینی پزشک برش‌هایی در بخش داخلی بینی ایجاد می‌کند تا بتواند به استخوان و غضروف آن دسترسی داشته باشد. پس از آن پزشک فرم استخوان و غضروف بینی را تصحیح می‌کند و البته گاهی ممکن است از پیوند استخوان و غضروف نیز بهره بگیرد. پیوندی که گاه از غضروف و استخوان خود شخص تامین می‌شود و گاه به کمک مواد مصنوعی صورت می‌پذیرد.

پس از تصحیح فرم بینی، پوست و بافت بینی روی استخوان و غضروف جدید می‌نشینند. پزشکان در مرحله نهایی از یک آتل برای حمایت از ساختار تازه بینی مورد جراحی گرفته بهره می‌گیرند.

در جراحی باز نیز جراحت از روی پوست انجام می‌شود. البته در هر دو عمل پوست و بافت بینی از غضروف و استخوان آن جدا می‌شوند. هر دو روش نیز نسبت به یکدیگر مزایا و معایبی دارند. در روش بسته زمان عمل کوتاهتر است و پس از جراحی میزان کبودی و ورم کمتر خواهد بود. از دیگر سو در روش باز پزشک دسترسی و دید بهتری به نواحی مدنظر خواهد داشت و ممکن است نتیجه بهتری حاصل شود.

عمل جراحی بینی می‌تواند با بیهوشی موضعی یا کامل انجام شود. البته اگر بیهوشی موضعی را برای این عمل برمی‌گزینید باید در انتظار شنیدن صدای عمل و تغییر ساختار استخوان بینی خود باشید. عمل جراحی بینی در دسته اعمال جراحی سرپایی قرار می‌گیرد و بسته به شرایط هر بیمار ممکن است نیاز به یک شب بستری داشته باشد.

پس از عمل رینوپلاستی برای اینکه بتوانید فعالیت‌های اصلی زندگی خود را از سر بگیرید باید چند هفته صبر کنید و تا چند روز پس از انجام این عمل سر خود را بالا بگیرید. درد نیز از ۱۰ تا ۱۴ روز شما را همراهی خواهد کرد. کبودی دور چشم و پف اطراف بینی تا چند روز پس از عمل وجود دارد و به تدریج رفع می‌شود. برای کاهش این پف، کبودی و درد کمپرس سرد پیشنهاد می‌شود.

عمل جراحی بینی، عملی دائمی است اما در مواردی ممکن است نیاز به ترمیم داشته باشد. همچنین این امکان وجود دارد که برخی از بیماران به علت مواردی چون خطاهای پزشکی، توقع دور از واقعیت از نتیجه عمل، عکس العمل نا مناسب پوست بینی به عمل و … از نتیجه حاصل شده رضایت نداشته باشند. در چنین مواردی پزشک تصمیم می‌گیرد که نتیجه را با استفاده از روش‌های ساده یا عمل دوباره به شرایط مورد درخواست بیمار برساند. البته باید توجه داشته باشید که نتیجه اصلی عمل جراحی بینی برای هر بیمار تا یک سال پس از انجام این عمل جراحی مشخص خواهد شد و چندان نباید به نتایج اولیه توجه داشت.

پس از عمل نیز باید توجه کرد که رعایت موارد مختلف چون جلوگیری از وارد آمدن ضربه جدی به صورت و بینی، خودداری از فعالیت‌های سنگین ورزشی، پرهیز از جویدن طولانی غذا، پرهیز از خنده، گریه و حرکات شدید صورت و عطسه با دهان باز؛ می‌تواند روی نتیجه جراحی اثرگذار باشد.

همچنین پیش از عمل نباید آسپرین و بروفن مصرف کرد و در صورت بروز سرماخوردگی ویروسی عمل باید برای چند هفته به تعویق بیفتد.

ریسک‌ها و عوارض عمل جراحی بینی

عمل جراحی بینی مانند سایر اعمال جراحی خالی از ریسک و عارضه نیست. از جمله عوارضی که احتمال دارد پس از عمل به سراغ بیمار بیایند می‌توان به مواردی چون خونریزی بینی، آسیب رسیدن به سپتوم بینی یا دیواره‌ای که دو بخش بینی را از یکدیگر جدا می‌کند، نکروز یا مرگ پوست که موجب از بین رفتن احساس پوست بینی خواهد شد، حساسیت بینی به چسب و باندپیچی زخم، عوارض بیهوشی، عفونت و تورم درون بینی با اثر گرفتگی اشاره داشت. به همین دلیل است که مشاوره با یک جراح خبره جهت پیش‌بینی همه موارد احتمالی، رعایت دقیق دستورالعمل‌ها پیش و پس از جراحی، همچنین حفظ ارتباط با پزشک در دوران نقاهت قویا مورد توصیه و تاکید قرار می‌گیرند.

اگرچه جراحی بینی می‌تواند یک روش بسیار مناسب برای تغییر و بهبود نمای چهره فرد باشد، اما در مواردی نیاز به جراحی‌های مکمل دیگری از جمله ایمپلنت چانه نیز خواهد داشت.

ذکر این نکته نیز ضروری است که عمل بینی گوشتی نسبت به عمل بینی استخوانی ماندگاری کمتر و عوارض بیشتری دارد. در عمل بینی گوشتی بیش از غضروف و استخوان، بافت چربی مورد توجه قرار می‌گیرد و ممکن است عوارضی چون مشکلات تنفسی، افتادگی بینی و یا کوچکی بیش از اندازه آن گریبان بیمار را بگیرند. به همین دلیل برای عمل بینی گوشتی حتما باید کاندیداتوری بیمار و تناسب بینی او با عمل توسط یک پزشک مشاور به دقت بررسی شود.

هر چند تکرار عمل بینی محدودیتی ندارد اما هر بار که این عمل تکرار شود میزان ریسک آن نیز بالاتر خواهد رفت. اگرچه در تکرار عمل بینی چنانچه تکنیک‌ها رعایت شده و حوصله کافی به خرج داده شود، می‌توان روی بهبود نتایج قبلی حساب باز کرد.

چه کسانی نباید عمل بینی انجام بدهند

بر اساس آمار ۲۷ درصد از افراد نیازمند جراحی بینی هستند. قوز بینی، انحراف، بینی گوشتی، پلیپ بینی و مواردی از این دست همه و همه از مواردی هستند که باید مورد جراحی قرار بگیرند. البته باز هم تاکید می‌شود که جراحی بینی عملی در دسته جراحی‌های زیبایی است و هیچ فردی مگر در موارد خاص از نظر پزشکی ملزم به انجام چنین عملی نخواهد بود.

در سوی مقابل اما علم پزشکی می‌تواند برخی از افراد را از انجام چنین عملی منع کند. اطفال و افراد مسن، بیماران سرطانی، خونی، قلبی و عروقی، روانی، عفونت‌های حاد و بیماران مبتلا به عیوب انعقادی و امراض ناتوان کننده مزمن قویا از انجام عمل بینی منع می‌شوند.

پایان سخن

هیچ پزشک یا مشاوری نمی‌تواند بیمار را به جراحی بینی ترغیب یا از آن منع کند. اما آنچه بسیار مهم است نگاه بیمار به این عمل و تنظیم خواسته‌های او با واقعیت‌های پیش روست. پس اگر خواهان انجام چنین عملی هستید، هرگز بدون مشاوره کافی و اطلاع دقیق از نتیجه‌ای که در نهایت کسب خواهد شد، پا به اتاق عمل نگذارید.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که لیزر هیچ جایگاهی در عمل بینی ندارد و فریب تبلیغات عمل و جراحی بینی با لیزر را نخورید. برخی از افراد نیز برای از بین بردن قوز بینی به بخش فوقانی آن ژل تزریق می‌کنند تا شکل ظاهری را بهبود ببخشند. چنین روشی شاید در کوتاه‌مدت پاسخگو باشد اما هرگز دائمی نیست و نمی‌توان روی آن به عنوان شیوه‌ای برای بازسازی ساختار بینی حساب ویژه باز کرد. در حقیقت بهترین نتیجه با جراحی بینی حاصل می‌شود.

رینوپلاستی: عمل جراحی بینی به منظور تغییر شکل بینی یا بهبود عملکرد آن  انجام میشود.

رینوپلاستی یا تغییر شکل بینی یکی از رایج ترین جراحی های پلاستیک است.

عمل جراحی بینی در بعضی مواقع به دلایل پزشکی از قبیل اصلاح مشکلات تنفسی نیز انجام می شود.

همچنین می تواند به دلایل زیبایی صورت گیرد، که شکل و ظاهر بینی را تغییر می دهد.

بسیاری از افراد از اندازه و یا شکل بینی خود ناراضی هستند. بینی نقش اصلی در تعادل چهره دارد، به همین دلیل بسیاری از مردم با جراحی بینی تلاش می کنند تا یک هماهنگی بیشتری در صورت خود ایجاد کنند.

روش های مختلفی برای عمل جراحی بینی وجود دارد، یعنی برای اصلاح قوز بینی، جراحی بینی گوشتی و جراحی بینی استخوانی تکیک های مختلفی وجود دارد.

تفاوت جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک در چیست؟

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که همیشه به دنبال جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک هستید، باید بدانید که شما تنها نیستید.

جراحی زیبایی و جراحی های پلاستیک شاید در ظاهر مشابه باشند ولی از لحاظ تخصصی کاملا متفاوت هستند. جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک دارای اهداف متفاوتی هستند.

در حالی که هم جراحی زیبایی و هم جراحی پلاستیک با هدف بهبود ظاهر بدن بیمار انجام میشود، ولی فلسفه و اهداف و همچنین نتایج آن متفاوت است.

تصمیم گیری در مورد عمل بینی:

اگر در مورد عمل بینی تردید دارید، با جراح خود ملاقات کنید و در طی آن جلسه، درباره اهداف خود صحبت کنید و به پزشک بگویید که از چه موردی نگران هستید  و چگونه می خواهید تغییر کنید.

جراح ساختار بینی و دیگر ویژگی های صورت شما را ارزیابی می کند. پس از این ارزیابی، او می تواند به شما بگوید که انتظارات شما واقع بینانه است یا خیر.

جراح همچنین سلامت کلی شما را در نظر می گیرد و خطرات، زمان بهبودی و هزینه های مربوطه را به شما اعلام میکند.

به یاد داشته باشید که هیچ چیز مانند یک بینی بی نقص در زیبایی چهره تاثیر ندارد.

یک جراح پلاستیک با تجربه می تواند، ظاهر شما را بهبود ببخشد.

تکنیک های مختلفی برای تغییر شکل بینی وجود دارد. هنگامی که تصمیم می گیرید جراحی بینی انجام دهید، باید  دقیقا به جراح بگوید چه میخواهید.

بیمه درمانی:

اگر بیمه درمانی دارید، باید بدانید که بیمه درمانی معمولا برای روشهایی که فقط به دلایل زیبایی انجام می شود، پرداخت نمی شود. پس حتما قبل از عمل، با بیمه گر خود صحبت کنید، و بررسی کنید که چه مواردی تحت پوشش قرار داده می شود.

مراحل عمل رینوپلاستی

جراحی رینوپلاستی شامل مراحل زیر است:

مرحله ۱ – بیهوشی

که شامل آرامبخش داخل وریدی یا بیهوشی عمومی است. دکتر بهترین گزینه را برای شما توصیه می کند.

مرحله ۲ – برش

رینوپلاستی یا با استفاده از روش بسته یا از انجام می دهند. در صورتی که برش ها در بینی ایجاد شود به آن روش می گویند.

از طریق برش پوستی که استخوان ها و غضروف های بینی را پوشش می دهد، امکان دسترسی به ساختار بینی فراهم می شود.

مرحله۳ – تغییر شکل ساختار بینی

با برداشتن استخوان یا غضروف، گاهی اوقات نیاز به افزودن غضروف است.

به طور معمول این غضروف، از جداره وسط بینی تهیه می شود. گاهی اوقات غضروف از گوش یا به ندرت بخشی از غضروف رگ استفاده می شود.

گام ۴ – اصلاح انحراف تیغه بینی

اگر بینی انحراف داشته باشد، می توان آن را صاف کرد و تا تنفس را بهبود پیدا کند.

مرحله ۵ – بستن برش

هنگامی که ساختار زیر بینی به شکل مورد نظر ساخته شد، برش ها ببخیه می شوند.

مرحله ۶ – دیدن نتیجه

تا چند روز بعد از عمل از آتل های پلاستیکی باید استفاده شود. تا از بینی محافظت کند.

یکی از نکات قوت دکتر نجف بیگی که مورد استقبال قرار گرفته است، کشیدن تامپون بعد از عمل و قبل از بهوش آمدن بیمار است. این باعث می شود که بیماران این حس ناخوشایند را تجربه نکنند.

در حالی که تکنیک های جراحی روز به روز پیشرفت می کنند ، برای این عمل محدودیت هایی نیز وجود دارد، اینکه تا چه حد می توان بینی را تغییر داد.

نتایج عمل بینی بستگی به، اندازه بینی، وضعیت پوست و سن بیمار دارد. پس بهتر است با پزشک صحبت کرد تا در مورد آنچه که می خواهید و آنچه که قابل دستیابی است به شما توضیحات کامل داده شود.

عمل جراحی معمولا بین ۹۰ تا ۱۸۰ دقیقه زمان میبرد، یعنی این زمان بستگی به تکنیک های استفاده در هر عمل تغییر می کند.