با ما تماس بگیرید:

کلینیک سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴ 

  کلینیک جردن ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ 

هدف از پروتز باسن چیست؟


‎یکی از راه‌های داشتن اندامی زیبا و متناسب، فرم دهی باسن می باشد. علی الخصوص اگر این حجم دهی به ناحیه باسن با تخلیه چربی‌های اضافه ناحیه کمر یا ران‌ها همراه باشد. برای داشتن اندامی ایده آل نیاز است که حتماً به ناحیه باسن توجه خاصی شود و برای فرم دهی آن پیکرتراشی انجام داد. افرادی که به دلایل مادرزادی یا به دلیل کاهش وزن دارای باسن صاف و تختی هستند، این امکان را دارند که در صورت داشتن چربی اضافه در نواحی دیگر ترنسفر این چربی‌ها برایشان انجام شود و به باسن‌هایشان حجم و فرم مناسبی داد.افرادی که در نواحی دیگر بدن چربی تجمع یافته یا قابل توجهی وجود ندارد، باید از پروتز های باسن استفاده کنند.

نظر دکتر نجف بیگی در مورد پروتز باسن:‎ پوشیدن گن به مدت دو تا سه ماه بعد از عمل در بهتر فرم گرفتن باسن کمک خواهد کرد. امروزه فرم‌های باسن‌های برزیلی و برجسته بیشتر مورد توجه قرار گرفته است که در صورت داشتن چربی در حجم مناسب می توان این فرم را کاملاً برای فرد ایجاد کرد. توجه داشته باشید که قبل از عمل تخصص، تبحر و تجربه پزشک جراح خود را کاملا سنجیده و نمونه عمل‌های جراحی را بازدید کنید.

حواسمان به شما هست


پشیبانی واتس آپ سعادت آباد

پشیبانی واتس آپ سعادت آباد

پشیبانی واتس آپ جردن

پشیبانی واتس آپ جردن

پشتیبانی تلفنی سعادت آباد

پشتیبانی تلفنی سعادت آباد

پشتیبانی تلفنی جردن

پشتیبانی تلفنی جردن

هماهنگی جلسه حضوری سعادت آباد

هماهنگی جلسه حضوری سعادت آباد

هماهنگی جلسه حضوری جردن

هماهنگی جلسه حضوری جردن

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


تلگرام

تلگرام

ویدئو

ویدئو

اینستاگرام

اینستاگرام

با ما تماس بگیرید:

کلینیک سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴ 

  کلینیک جردن ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ 

به منظور هماهنگی جهت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید


 
 

پروتز باسن چیست ، هزینه پروتز باسن و عوارض آن

پروتز باسن معمولا برای بیماران و متقاضیانی انجام می‌گیرد که به دلایل مادرزادی و یا انواع حوادث و بیماری‌ها از فرم تخت یا کوچک باسن خود نارضایتی دارند و علاقه‌مند هستند باسن و لگنی خوش‌فرم و بدون سلولیت داشته باشند.

چرا پروتز باسن؟

شاید در نگاه نخست چنین عملی چندان ضروری به نظر نرسد اما اگر خود را در جایگاه کسانی تصور کنید که به اندامشان اهمیت زیادی می‌دهند و پس از رعایت انواع رژیم‌های غذایی و انجام ورزش‌های مخصوص همچنان از کوچکی و فرم باسن خود ناراضی هستند، شاید کمی بیشتر به اهمیت این عمل زیبایی پی ببرید. مخصوصا زمانی‌که دریابید این موضوع روی اعتماد به ‌نفس فرد سخت اثرگذار است و می‌تواند مشکلات روحی و روانی جبران‌ناپذیری برای او ایجاد کند. به هر روی مانند برجستگی سینه، برجستگی باسن نیز در بانوان و الگوی اندام زنانه یکی از نشانه‌های جذابیت و زیبایی اندام به حساب می‌آید و فقدان آن برای اکثریت قریب به اتفاق خانم‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است.

اینجاست که اهمیت چنین عملی از نظر روانی برای فرد مشخص می‌شود. البته بیشتر مشتری چنین عمل‌هایی بانوانی هستند که به علت بالا رفتن سن و یا لاغری در زمان کوتاه دچار افتادگی و از میان رفتن فرم در باسن خود شده‌اند. هر چند این عمل برای آقایان نیز منعی ندارد.

انواع پروتز باسن

پروتز باسن انواع گوناگونی دارد و پزشک و بیمار بسته به طرح جراحی و هدفی که از انجام این عمل دارند، بهترین نوع آن را انتخاب می‌کنند.

این پروتزها معمولا از جنس سیلیکون و نرم و لطیف هستند تا نتیجه‌ای دلخواه و کاملا طبیعی برای بیمار پدید بیاورند. به طور کلی نتیجه ظاهری حاصل از چنین عملی تا حد بسیاری برای متقاضیان رضایت‌بخش است.

پروتز باسن برای چه کسانی مناسب نیست؟

عمل پروتز باسن مانند لیپوماتیک مناسب افرادی که اضافه  وزن دارند نیست و بیشتر به کسانی توصیه می‌شود که وزنی در رده سالم یا نزدیک به ایده‌آل دارند و به هر نحوی با استفاده از سایر روش‌ها مانند ورزش و رژیم غذایی به نتیجه مطلوب دست نیافته‌اند.

فرآیند عمل پروتز باسن

همان‌گونه که پیش از این عنوان شد، بیمار و پزشک باید هدف از انجام این عمل شامل اصلاح فرم باسن یا ناحیه مفصل ران (گلوتئال)، بزرگ کردن و یا تغییر فرم لگن و از بین بردن سلولیت را مشخص کنند. پس از آن پزشک با توجه به شرایط بدنی بیمار و میزان تزریق مورد نیاز، عمل را طرح‌ریزی کرده و اندازه جراحات لازم و مواد حجم‌دهنده را تعیین می‌کند. حتی پزشک در این مرحله با کشیدن خطوطی روی ناحیه مورد نظر طرح، میزان جراحات و نتیجه قابل دستیابی پس از عمل را برای بیمار ترسیم می‌کند. در هر صورت اطلاع از مزایا و عوارض عمل پیش از انجام آن از حقوق اولیه هر بیمار محسوب می‌شود.

همچنین پزشک جراح از مشاوره پزشک متخصص بیهوشی به منظور پیشگیری از اوردوز جهت طرح‌ریزی عمل بهره می‌گیرد.

نحوه عمل نیز به این شکل است که بیمار به صورت دمر روی تخت مخصوص جراحی می‌خوابد و پزشک ابتدا جراحت‌هایی به عرض ۵٫۲ و طول ۵۰ میلی‌متر در ناحیه جراحی و قسمت‌هایی که در ظاهر مخفی هستند ایجاد و سپس با وارد کردن لوله کانولای دستگاه لیپوساکشن چربی‌های بافت باسن را خارج می‌کند. این چربی‌ها طی فرآیندهای بعدی باردیگر به بافت عضلانی باسن تزریق خواهند شد. پس از این مرحله پزشک بسته به میزان مورد نیاز عمل پروتزگذاری را انجام می‌دهد.

در این مرحله داروهای بی‌حسی و محلول پروتز به آرامی جهت جلوگیری از وارد آمدن آسیب به ناحیه گلوتئوس یا باسن به عضلات این بخش تزریق می‌شوند. به طور کلی این تزریق در سه ناحیه فاشیا، لابه‌لای عضلات باسن و زیر آنها صورت می‌پذیرد و البته در موارد بسیار کمی نیز تزریق محلول پروتز زیر پوست انجام می‌شود، روشی که به علت افتادگی با گذر زمان طرفدار کمی دارد.

پروتزها در نقاطی دورتر از اعصاب و استخوان‌های باسن قرار داده می‌شوند. علت این کار جلوگیری از بروز حالت غیرطبیعی حین نشستن بیمار و یا خونریزی در ناحیه باسن است، هر چند وارد آوردن فشار زیاد به ناحیه باسن پس از انجام چنین عملی هرگز توصیه نمی‌شود. مدت‌زمان این عمل نیز معمولا بین یک تا دو ساعت تعیین می‌شود.

پس از انجام این عمل بسته به میزان پروتز، بخش فوقانی و خارجی باسن حالتی سفت و برجسته به خود خواهند گرفت.

جدای از عمل پروتز برای برخی بیماران عمل تزریق چربی پیشنهاد می‌شود. عملی که در آن از چربی قسمت تحتانی کمر و پهلوها- که به تجربه در افرادی با باسن کوچک انباشتگی زیادی دارند-برای لیفت و زیباسازی باسن استفاده می‌شود. البته برای کسانی که از شُلی باسن رنج می‌برند پروتز چندان جوابگو نیست و لیفت باسن توصیه می‌شود.

مراقبت‌های بعد از عمل پروتز باسن

پس از آنکه مواد پروتز و چربی‌های بافت باسن به این ناحیه تزریق شد، پزشک کلیه بخیه‌ها، بریدگی‌ها و زخم‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد تا از سلامت عمل اطلاع حاصل کرده و از مشکلات احتمالی در آینده پیشگیری لازم را به عمل آورد. پس از عمل نیز بیمار باید تا دست کم سه هفته از انجام حرکات فیزیکی و ورزش خودداری کند. همچنین اگرچه نتیجه این عمل از همان ابتدا مشخص و قابل مشاهده است، پزشکان توصیه می‌کنند برای مشاهده نتیجه اصلی بیمار تا شش ماه پس از انجام مراقبت‌های لازم منتظر بماند. یعنی زمانی‌که ورم و التهاب ناشی از جراحی کاملا فروکش کند.

یکی از مراقبت‌های مهم پس از عمل پروتز باسن استفاده از پوشش‌های فشرده‌کننده یا گارمنت است که عدم استفاده از آنها می‌تواند دوران بهبودی بیمار را به تعویق بیندازد. افزون بر اینها ماساژ و درمان اولتراسوند برای جلوگیری از بروز چین و چروک روی سطح باسن به بیمار توصیه می‌شود.

عوارض پروتز باسن

عمل پروتز باسن دوره نقاهت طولانی و سختی دارد و بیمار تا یک ماه پس از این عمل باید الزاما به صورت دمر بخوابد. علاوه بر این چنانچه مقدار پروتز زیاد باشد، امکان بروز عفونت و آب آوردن ناحیه جراحی بیشتر می‌شود. پروتز حجم بالا همچنین پس از بالا رفتن سن می‌تواند سنگین‌تر شده و موجبات بروز مشکلات مختلفی را فراهم بیاورد.

جابه‌جایی پروتز و از بین رفتن تقارن نیز از سایر عوارض و مشکلات پس از عمل پروتز باسن است، چرا که پروتز باسن در معرض تکان‌های دائمی قرار می‌گیرد و برخلاف پروتز سینه کمتر تکیه‌گاه و نگهدارنده دارد. بر همین اساس تکرار عمل پروتز باسن نیز نسبت به پروتز سینه باید زودتر صورت بگیرد.

هماتوم یا تجمع خون نیز در موارد نادری پس از عمل جراحی پروتز باسن مشاهده شده است که در این موارد باید خون اضافه به بیرن کشیده شود. همچنین چنانچه در اطراف پروتز مایع جمع شود باید پروتز را از بدن بیمار خارج کرد.

پایان سخن

پیش از این نیز عنوان کردیم که عمل پروتز باسن یک عمل زیبایی است و نیاز آن تنها در صورت نارضایتی فرد از ظاهر خود و بروز مشکلات روحی و روانی احساس خواهد شد. بنابراین انجام چنین عملی کاملا با تصمیم شخص مرتبط است. البته این نکته را نیز فراموش نکنید که نباید در درخواست‌های خود مبنی بر بزرگی بیش از اندازه باسن زیاده‌روی کنید و بهتر است تا درصدی از فرم کاملا ایده‌آل خود در این عمل به علت برخی محدودیت‌های پزشکی چشم بپوشید.‌

هزینه عمل پروتز باسن نیز بسته به شهرت و تبحر پزشک و مواد مورد استفاده متغیر است.

برجسته کردن باسن : افزایش حجم باسن با استفاده از ایمپلنت های سیلیکون یا انتقال چربی از مناطق دیگر بدن به این قسمت انجام میشود. همچنین لیفت کردن و سفت کردن باسن با برداشت پوست اضافی آن.

عمل جراحی زیبایی باسن، در سال های اخیر به طور فزاینده ای محبوب شده است.

محبوب ترین انواع جراحی مرتبط با باسن شامل لیفت باسن، ایمپلنت باسن و تزریق چربی به باسن است.

ایمپلنت باسن:

ایمپلنت بافتی مصنوعی است که هنگام جراحی در باسن قرار می گیرد تا حجمی بهتر در ناحیه ایجاد شود.

ایمپلنت به طور معمول حجم را اضافه می کند. این چیزی است که تزریق و پیوند چربی نمی تواند به تنهایی انجام دهد. به طور کلی، ایمپلنت های سیلیکون به عنوان منبع ایمن و موثر جهت افزایش حجم اندام تحتانی ثبت شده اند.

ایمپلنت ها برای افرادی که دارای چربی کم هستند ترجیح داده می شود .

انتقال چربی به باسن:

افزایش حجم باسن بوسیله تزریق چربی، یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی است.

در طی این روش، جراح متخصص زیبایی، از یک منطقه دیگر از بدن شما که معمولا شکم است، چربی می کشد و به داخل باسن تزریق می کند. این روش گاهی اوقات با ایمپلنت های سیلیکونی ترکیب می شود تا زیباتر شود.

لیفت باسن:

در این روش ، ماده ای به نام Sculptra به داخل بافت نرم باسن تزریق می شود. این روش در کلینیک یا مطب دکتر انجام می شود.

در زمان تزریق، مقدار کمی از این ماده وارد بدن می شود. که بدن از آن برای ایجاد کلاژن اضافی استفاده می کند. و حجم بیشتری را در آن منطقه بوجود می آورد.

معمولا چهار هفته زمان می برد تا نتیجه جراحی باسن نشان داده شود. همچنین سه تا شش ماه زمان لازم است که اثرات نهایی را مشاهده کنید.

به طور کلی، میزان رضایت، در مورد عمل جراحی زیبایی باسن، ۹۵٫۶ درصد است.

علیرغم میزان موفقیت بالا، جراحی باسن، همچنان خطراتی را ایجاد می کند. برخی از شایع ترین عوارض جانبی عبارتند از:

 • خونریزی بیش از حد بعد از عمل جراحی
 • درد
 • زخم
 • تغییر رنگ پوست
 • عفونت
 • تجمع مایع یا خون در زیر باسن
 • واکنش های آلرژیک
 • تهوع و استفراغ بعد از بیهوشی
 • همچنین ممکن است ایمپلنت حرکت کند.

 این می تواند شما را با ظاهر باسن شما را ناهموار کند و نیاز به جراحی مجدد دارد تا آن را اصلاح کرد.

پیوند چربی نیز می تواند منجر به عدم تقارن به دلیل جذب چربی در بدن شود.

چه کسانی کاندید مناسب برای جراحی زیبایی باسن هستند:

 • اگر به تازگی وزن خود را از دست داده اید و باسن شما شکل طبیعی خود را از دست داده است.
 • اگر احساس می کنید که شکل باسن شما خیلی مسطح یا کشیده است.
 • فکر می کنید که باسن شما می تواند منحنی های بیشتری را برای تراز کردن بقیه شکل بدن شما داشته باشد.
 • اگر می خواهید با علائم طبیعی پیری مبارزه کنید.