انواع روش های لاغری ، از کالری سوزی تا جراحی

پیکرتراشی
لیپوماتیک چیست؟
مرداد ۲۲, ۱۳۹۸
پروتز سینه
پروتز سینه
مرداد ۲۴, ۱۳۹۸

انواع روش های لاغری ، از کالری سوزی تا جراحی

پیکرتراشی

انواع روش های لاغری ، از کالری سوزی تا جراحی

انواع روش های لاغری در جهان امروز ما آنقدر متنوع و گسترده شده‌اند که به این سادگی‌ها نمی‌توان آنها را در قالب یک نوشتار معرفی کرد. از ورزش‌های مختلف سبک و سنگین گرفته تا رژیم‌های لاغری متنوع و حتی اعمال جراحی خاص.

چرا باید لاغر شویم؟

انواع روش های لاغری در دنیای امروز علاوه بر پیکرتراشی و پدید آوردن اندامی زیبا، یکی از ضرورت‌های زندگی شهری، پراسترس و سرشار از رژیم‌های غذایی ناسالم هستند.

همه می‌دانند که بهترین شیوه لاغری استفاده از رژیم‌های غذایی سالم و کم‌کالری به‌علاوه ورزش روزانه است. شیوه‌ای که با اندکی اراده می‌توان آن را اجرایی کرد و مانع از ادامه روند انباشت چربی در نواحی مختلف بدن از جمله شکم و پهلو شد. البته انجام صحیح این روش‌ها خود منوط به داشتن یک برنامه درست غذایی و ورزشی است.

لاغری

کالری‌ها را بشماریم

یکی از انواع روش‌های لاغری کالری شماری است. می‌توان با مراجعه به پزشک متخصص تغذیه یک رژیم اختصاصی کاملا سیرکننده اما کم کالری با استفاده از شمارش کالری‌ها دریافت کرد. رژیمی که دقیقا بر اساس مشخصات خونی، فیزیکی و توده‌های چربی بدن هر شخص و کالری موردنیاز او تعیین شده. حتی گاهی می‌توان از غذا برای لاغری شکم استفاده کرد. سبزیجات چربی‌سوزی چون کرفس خام شما را به این مقصد می‌رسانند.

در کنار اینها پزشکان پیشنهاد می‌دهند جدولی بر اساس کالری مواد غذایی مرسوم تهیه کرده و با توجه به آن میزان کالری غذاهای مصرفی خود به صورت عادی را بشمارید و در یک دفترچه خاطرات غذایی بنویسید. همین روش هم به مرور می‌تواند انگیزه مناسبی برای کاهش کالری اضافه دریافتی در بدن باشد.

ورزش سبک و سنگین

یکی از انواع روش های لاغری در کنار رژیم غذایی استفاده از ورزش‌های سبک و حتی پیاده‌روی تند برای لاغری در درازمدت و ورزش‌های هوازی سنگین تحت نظر مربیان ورزشی برای لاغری فوری و در کوتاه‌مدت است. البته توجه داشته باشید که با شروع ورزش و افزایش حجم ماهیچه‌ها ممکن است در ابتدا کمی اضافه‌وزن را تجربه کنید. اگر این افزایش وزن با کاهش سایز همراه باشد به معنای شروع فرآیند چربی‌سوزی و عضله‌سازی در بدن خواهد بود.

بهترین روش لاغری در خانه این است که سعی کنید به هر بهانه‌ای بدن خود را در معرض ورزش و کالری‌ سوزی قرار بدهید. منظور فعالیت‌های ساده روزانه مانند کارهای خانه و یا باغبانی و شست‌شوی خودروست نه الزاما ورزش‌های مخصوص. شاید حتی پارک خودرو در محلی دورتر از مقصد و وادار ساختن بدن به پیاده‌روی یا استفاده از دوچرخه برای مسیرهای کوتاه، راه‌حل مناسبی جهت کاهش وزن باشد.

لاغری

سونا، لاغری با دستگاه و بادی رپ

انواع روش‌های لاغری گونه‌های دیگری را نیز در برمی‌گیرند. مواردی چون سونا و سوزاندن چربی‌های اضافه با استفاده از محلول‌های لاغری، ژل و انواع صابون، ماساژهای مخصوص و موضعی، بهره‌گیری از دستگاه‌هایی مانند تشک‌های برقی (ترمودرمی) و دستگاه الکتریکی (فارادیک) به‌علاوه گن‌های لاغری و بادی رپ به معنای پوشش بدن با استفاده از مواد معدنی یا سایر مواد مناسب برای سوزاندن چربی‌های زیر پوست. طب سوزنی نیز برای برخی بیماران و متقاضیان لاغری نتیجه مناسبی در بر داشته است.

دارو درمانی

با استفاده از انواع داروهای معتبر تحت نظر پزشک نیز می‌توان با یا بدون ترکیب ورزش و رژیم غذایی لاغر شد. البته توجه داشته باشید که چنین روشی حتما باید زیر نظر پزشک متخصص و با در نظر گرفتن شرایط بدنی و میزان چربی انباشته انجام بگیرد و قویا از خرید داروهای متفرقه تحت‌تاثیر تبلیغات مختلف تلویزیونی و اینترنتی خودداری کنید. برخی از این داروها ادرارآور هستند که از آب بدن می‌کاهند و برخی دیگر ضداشتها محسوب می‌شوند که پس از قطع آنها باردیگر اشتها بازمی‌گردد. البته قرص‌های چربی‌سوز در بعضی از موارد با نظر پزشک موثر هستند.

لاغری به کمک جراحی

به بیمارانی که چاقی در بدن آنها دیگر به کمک ورزش، رژیم غذایی و حتی انواع دارو درمان‌پذیر نیست، توصیه می‌شود با مشورت پزشک اعمال جراحی غیرتهاجمی لیپوساکشن و لیپوماتیک را انجام بدهند. معمولا لیپوساکشن با هدف لاغری کلی و لیپوماتیک با هدف از بین بردن چربی‌های موضعی مانند لاغری شکم و پهلو صورت می‌گیرد. بای پس معده به معنای برداشتن بخشی از آن جهت کوچک کردن و قراردادن حلقه و بالون برای تنگ کردن معده در راستای کاهش اشتها نیز در دسته جراحی‌های لاغری مرسوم قرار دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
17 + 9 =