ابدومینوپلاستی(Abdominoplasty)

با ما تماس بگیرید:

کلینیک سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴ 

  کلینیک جردن ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ 

هدف از جراحی شکم چیست؟


‎ابدومینوپلاستی به جراحی باز شکم گفته می‌شود که برای دو دسته از افراد قابل انجام است: یک افرادی که به دلیل افزایش وزن و کاهش وزن دچار افتادگی پوست و شلی عضلات در ناحیه شکمی شده اند. دوم خانم هایی که به دنبال بارداری و کشیده شدن عضلات در این دوران، پس از زایمان دچار افتادگی پوست و شلی عضلات در ناحیه شکم شده‌اند. برای افرادی که تجمع چربی در ناحیه شکم دارند، ابتدا از طریق دستگاه‌هایی نظیر لیپوماتیک، اولترازد، واترجت، لیپوست یا ویز، چربی‌هایشان تخلیه می شوند و سپس عضلات جمع شده و پوست اضافه برداشته می‌شود. در مواردی که دچار فتخ شکمی هستند امکان اصلاح همزمان آن با جراحی ابدومینوپلاستی وجود دارد.

نظر دکتر نجف بیگی در مورد جراحی شکم:‎ مزیت این روش جراحی، این است که عضلات کاملا جمع شده و فرم ساعت شنی (قوص کمر) در اندام فرد ایجاد می شود. مزیت دیگر این جراحی در اصلاح شکل ناف برای افرادی است که به دلیل افتادگی و شلی پوست ناف آن‌ها ظاهر نامناسبی دارد. این عمل برای افرادی که در سال‌های آتی قصد بارداری دارند نیز قابل انجام است با این تفاوت که در زمان جمع کردن عضلات فضای مناسب و کافی برای رشد جنین در بارداری در نظر گرفته می شود. نکته حائز اهمیت در این عمل‌ها تخصص، تبحر و تجربه جراح شما است؛ اگر به دنبال جراحی‌های بدون نقص و بخیه‌های ظریف و فرم ایده‌آل در ناحیه شکم خود هستید، حتما عمل خود را با فوق تخصص‌های جراحی پلاستیک انجام دهید.

حواسمان به شما هست


پشیبانی واتس آپ سعادت آباد

پشیبانی واتس آپ سعادت آباد

پشیبانی واتس آپ جردن

پشیبانی واتس آپ جردن

پشتیبانی تلفنی سعادت آباد

پشتیبانی تلفنی سعادت آباد

پشتیبانی تلفنی جردن

پشتیبانی تلفنی جردن

هماهنگی جلسه حضوری سعادت آباد

هماهنگی جلسه حضوری سعادت آباد

هماهنگی جلسه حضوری جردن

هماهنگی جلسه حضوری جردن


نظرات مراجعه کنندگانی که به کلینیک دکتر نجف بیگی مراجعه کرده اند


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


تلگرام

تلگرام

ویدئو

ویدئو

اینستاگرام

اینستاگرام

نمونه جراحی شکم دکتر آرش نجف بیگی


ابدومینوپلاستی
ابدومینوپلاستی
ابدومینوپلاستی
ابدومینوپلاستی

با ما تماس بگیرید:

کلینیک سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴ 

  کلینیک جردن ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ 

به منظور هماهنگی جهت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید


 
 

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم یکی از مرسوم‌ترین روش‌های صاف و کشیده کردن شکم است. در این روش و مشهورترین شیوه آن یعنی تامی تاک از حجم چربی و پوست میانه شکم کاسته می‌شود.

چرا ابدومینوپلاستی؟

ابدومینوپلاستی (Abdominoplasty) در مواردی پیشنهاد می‌شود که ورزش، رژیم غذایی و اعمال جراحی غیرتهاجمی مانند لیپوساکشن و لیپوماتیک ناکارآمد باشند. این عمل، در دسته اعمال جراحی تهاجمی طبقه‌بندی می‌شود و طی آن پوست و چربی‌های اضافه ناحیه شکمی جهت سفت کردن عضلات این ناحیه برداشته می‌‌شوند.

چاقی نامتعارف شکم و شلی و افتادگی پوست این قسمت موجب می‌شود بسیاری از افراد اعتمادبه‌نفس خود را از دست بدهند و نسبت به ظاهر خود حس بدی داشته باشند. تصور کنید از چنین مشکلی رنج می‌برید و برای خرید پوشاک به فروشگاه‌های مختلف مراجعه می‌کنید. وقتی با خیل لباس‌هایی مواجه شوید که به دلیل شکم بزرگ یا اصلا اندازه شما نیستند و یا ظاهری زشت و غیرقابل‌قبول دارند، چه احساسی خواهید داشت؟ حال به این حس خاطره تمام تلاش‌هایی را بیفزایید که پیش از آن برای کاستن از حجم چربی شکم به کار بسته‌اید. بنابراین گاه حتی انجام یک عمل تهاجمی برای برخورداری از شکمی صاف و خوش فرم ارزش زیادی خواهد داشت.

بهترین کاندیدا برای این عمل چه کسانی هستند؟

ابدومینوپلاستی برای کسانی که شکمی پر چربی و با پوستی شل و آویزان دارند، بانوانی که پس از بارداری دچار افتادگی پوست شکم شده‌اند و افراد مسن مبتلا به شلی و افتادگی پوست پیشنهاد می‌شود. البته معمولا بیماران نسبت به این عمل با دیده شک و تردید می‌نگرند و نگرانی‌هایی نسبت به آن دارند. به همین دلیل توصیه می‌شود پیش از انجام چنین عملی همه ابعاد آن اعم از عوارض، دوره نقاهت و مشکلات و محدودیت‌های احتمالی را همراه با جراح مشاور خود بررسی کنید و به یک برنامه مورد توافق دست یابید.

همچنین اگر تصمیم به بارداری دوباره یا کاهش وزن شدید دارید، هرگز به سراغ چنین عملی نروید. چرا که در ابدومینوپلاستی عضلات راست شکمی در کنار یکدیگر ثابت خواهند شد و بارداری و رشد جنین می‌تواند این عضلات را به شکل قبلی بازگرداند و موجب برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی شود.

اگر قصد کاهش وزن و لاغری دارید نیز بهتر است ابتدا به وزن ایده‌آل خود برسید، سپس چربی‌ها و پوست افتاده شکم خود را که به هیچ وجه نتوانسته‌اید از حجم آنها بکاهید، به تیغ جراحان بسپارید.

علاوه بر این باید توجه داشته باشید، گرچه این موضوع عمومیت ندارد اما با احتمالی اندک پس از ابدومینوپلاستی ممکن است یک زخم با گوشت اضافه در محل جراحی روی شکم‌تان باقی بماند، هرچند در بیشتر افراد پس از گذشت یک سال تنها یک خط صاف و باریک روی شکم قابل مشاهده است. به چنین زخم‌هایی در اصطلاح علمی هایپر تروفیک اسکار اطلاق می‌شود. پس پیش از انجام عمل ابدومینوپلاستی این نکته را به دقت بررسی کنید و مد نظر قرار بدهید.

عوارض ابدومینوپلاستی چیست؟

ابدومینوپلاستی مانند هر عمل دیگری اعم از تهاجمی و غیرتهاجمی، عوارض و ریسک مربوط به خود را دارد. از جمله این عوارض می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

خونروزی یا هماتوم، تشکیل لخته خون و آمبولی، عفونت، تجمع مایع، ایجاد یک جوشگاه نامطلوب، احساس درد طولانی، اختلال در ترمیم و التیام زخم، بی‌حسی پوست، از دست دادن بخشی از پوست، تورم طولانی‌مدت و ایجاد تغییر در رنگ پوست، نکروز چربی به معنای مرگ بافت چربی در عمق پوست، قرینه نبودن دو بخش ناحیه شکمی، ریسک بیهوشی کامل، ترومبوز ورید عمقی، عوارض قلبی و ریوی، آسیب عصبی و تورم طولانی مدت در پاها.

درد بعد از عمل ابدومینوپلاستی و حساسیت نیز ممکن است تا هفته‌ها و ماه‌ها وجود داشته باشد و به طول بینجامد. بنابراین برای انجام چنین عملی باید از معایب ابدومینوپلاستی کاملا آگاه باشید.

فرایند عمل ابدومینوپلاستی چگونه است؟

فرآیند انجام عمل ابدومینوپلاستی به شیوه مشهور تامی تاک کاملا به چین پوستی بیمار و نوع افتادگی آن بستگی دارد. در این عمل برشی در ناحیه زیرین شکم ایجاد شده و به کمک آن پوست شکم از عضله تحتانی جدا می‌شود. این برش که تا پهلوها امتداد می‌یابد، تقریبا در ناحیه معروف به برش سزارین انجام می‌شود.

پس از آزادسازی پوست و عضلات، پزشک عضلات شل شده جدار شکم را در قسمت وسط با استفاده از نخ‌های غیرقابل جذب پلیسه می‌دوزد. ابدومینوپلاستی پس از بریدن پوست اضافه و دوختن لبه‌های زخم جراحی به پایان می‌رسد.

همان‌گونه که ذکر شد، طول برش در تامی تاک بستگی تامی به چین پوستی هر بیمار و نوع افتادگی آن دارد. به همین دلیل است که در ابدومینوپلاستی طول برش ناحیه جراحی برای هر دو بیمار الزاما یکسان نیست.

پس از اجام این عمل، تا نهایتا هفت روز بیمار از لوله‌هایی به نام درن در دو طرف محل زخم خود جهت خروج مایعات و ترشحات بهره می‎‌برد. پس از دو روز بیمار می‌تواند به صورت خمید راه برود. اما فعالیت معمول روزانه بعد از ابدومینوپلاستی تا ۱۴ روز پس از این عمل دو تا سه ساعته از سر گرفته می‌شود. البته این جراحی بسته به میزان پوست و چربی اضافه و افتادگی عضلات جداره شکم می‌تواند بین دو تا پنج ساعت به طول بینجامد و از یک جراحی ساده به یک جراحی طولانی بدل شود.

از جمله کارهایی که بعد از عمل ابدومینوپلاستی باید انجام داد نیز می‌توان به بستن گن به مدت یک الی یک و نیم ماه اشاره داشت. اگر چه موارد مهمی چون عدم استفاده از نمک تا ۱۵ روز و دخانیات تا چند هفته نیز در دسته این امور به چشم می‌خورد.

ذکر این نکته نیز ضروری است که در ابدومینوپلاستی ناف جدید برای بیمار ساخته نمی‌شود بلکه ناف قبلی با ایجاد برش در پوست به محلی جدید منتقل خواهد شد.

مراقبت‌های بعد از عمل ابدومینوپلاستی

درد پس از انجام این عمل تا سه روز طبیعی است و برای کاهش آن اولا توصیه می‌شود بیمار سر را بالاتر از معمول و بدن را خم نگاه دارد، ثانیا از مُسکن استفاده کند.

افزایش ورم، کبودی خفیف و جاری شدن خونابه پس از عمل نیز کاملا طبیعی است و احتمالا در ساعات ابتدایی روز بیشتر خواهد بود. همچنین استراحت مطلق را پس از این عمل باید کاملا به باد فراموشی سپرد و ضمن اجتناب از فعالیت سنگین، فعالیت متوسط را در برنامه روزانه قرار داد. چرا که عدم فعالیت می‌تواند به لخته شدن خون در عروق اندام زیرین بدن بینجامد.

مصرف میوه آناناس، میوه‌جات، ماهی و میگو نیز به بیماران پس از انجام عمل جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی توصیه می‌شود.

پایان کلام

مانند هر عمل زیبایی، ابدومینوپلاستی نیز ممکن است به عمل‌های ترمیمی بعدی نیاز داشته باشد. همچنین بهترین نتیجه این عمل پس از یک سال قابل مشاهده خواهد بود. ظاهر زخم این عمل نیز ممکن است تا ۵ ماه پس از انجام آن رو به وخامت بگذارد اما پس از این مدت تا یک سال رفته رفته از میزان وخامت و رنگ قرمز و ارغوانی این زخم کاسته شده و در نهایت خطی باریک در ناحیه بیکینی از زخم باقی می‌ماند که در بیشتر موارد چندان قابل رویت و توجه نیست.

این عمل نیاز به بیهوشی کامل برای همگان دارد و البته ممکن است نوع این بیهوشی برای افراد سیگاری متفاوت باشد. به همین دلیل عمل ابدومینوپلاستی ظرایف و حساسیت‌های خاص خود را دارد و بیمار و عارضه‌های بدن او پیش از انجام این عمل باید به دقت توسط پزشک جهت جلوگیری از مشکلات احتمالی بررسی شود.

ابدومینوپلاستی(Abdominoplasty): تغییر شکل و جمع کردن شکم، بوسیله خارج کردن چربی و پوست اضافه، توسط عمل جراحی.

ابدومینوپلاستی، یک روش جراحی زیبایی می باشد که با برداشتن چربی و پوست اضافه به لاغری و زیبایی شما کمک می کند. همچنین عضلات شکم را محکم می کند.

بسیاری از افراد به اشتباه فکر می کنند که ابدومینوپلاستی موجب ناراحتی های معده می شود. ابدومینوپلاستی می تواند بسیاری از مشکلات ظاهری بدن، به دلیل چربی بیش از حد را حل کند.

ابدومینوپلاستی، دارای زمان بهبودی کوتاهی است و عوارض بعد عمل آن کم می باشد.

چه کسانی به ابدومینوپلاستی نیاز دارند؟

پوست چرب فقط یک نشانه است.اما به یاد داشته باشید که فقط یک جراح پلاستیک که شکم شما را به طور شخصی ارزیابی می کند، می تواند نتیجه نهایی را تعیین کند.

مناسب ترین افراد برای عمل جراحی شکم چه کسانی هستند:

     افراد غیر سیگاری که وزن پایداری دارند، ولی دارای مقداری اضافه وزن می باشند و بدن آنها به ورزش و رژیم غذایی پاسخ خوبی نمی دهد کاندید مناسبی برای عمل هستند.

   خانم های که افزایش وزن بعد از بارداری دارند و ماهیچه و پوست آنها بعد از باداری شل و افتاده شده اند هم، کاندید خوبی برای این عمل هستند.

    افرادی که با برنامه غذایی، کاهش وزن قابل توجهی را داشته اند.

     

مراحل انجام عمل ابدومینوپلاستی:

در عمل ابدومینوپلاستی، بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد.

دو برش  در ناحیه شکم ایجاد می شود:

یکی از استخوان های لگن ، نزدیک به ناحیه شکم.

دیگری در اطراف ناحیه شکم.

در طی عمل، پوست از عضلات شکم جدا خواهد شد. سپس عضلات شکمی جمع می شوند، پوست اضافه برداشته می شود. ناف در محلی که طبیعی به نظر می رسد، قرار می گیرد. برش ها بسته شده و یک پانسمان استریل روی منطقه اعمال می شود.

عمل ابدومینوپلاستی ممکن است از دو تا پنج ساعت طول بکشد.

همچنین ممکن است، یک لوله موقت در زیر پوست قرار داده شود تا مایع اضافی را از محل جراحی تخلیه کند.

بعد از عمل باید از گن های مخصوص استفاده شود.

دوره بهبودی در هر فرد متغییر است و می تواند از دو هفته تا دو ماه متفاوت باشد.

در این زمان بیماران باید از فعالیت های شدید از بلند کردن اجسام سنگین اجتناب کنند. بیمار با اجازه دکتر خود، می تواند بعد از یک یا دو هفته به کار بازگردد.

ماندگاری عمل ابدومینوپلاستی:

تا زمانی که بیمار وزن خود را با یک رژیم متعادل نگه می دارد و ورزش منظم داشته باشد.

ماندگاری عمل طولانی خواهد بود.